Son Dakika Haberler

40 YIL ÖNCE BU OYUN DENENDİ

40 YIL ÖNCE BU OYUN DENENDİ
Okunma : 10 views Yorum Yap

img_8340aklise
Siyasi partilerin Üniversitelerde oluşturdukları öğrenci kulüpleri ve gençlik kolları örgütlenmelerindeki hedef kitleleri yasalar ile izin verilerek yürülükte olduğu, çalışmalar yapıldığı partiye gençlik olarak kazanımlar sağlanıyor. Siyasi partiler hedef kitlesini Liselere taşıdı. Ak parti hedef kitlesini Ak-lis olarak liselere yöneltti.
Darbe öncesi ve sonrası gerçekleşen yeni örgütlenme modelleri, Cemaatin ailelerden başlayarak yapmış olduğu örgütlenmede okul çapındaki çocuklarında kullanılması, dershanelerde ve yurtlarda başlayan örgütlenmeler tespit edilerek yasa çevresinde kapatılmıştı.
15 Temmuz darbesi sonrasında ise Ak parti cemaatten boşalan yerleri doldurmakta gecikmedi. Parti örgütlenmesini liselere taşıdı.Türkiye genelinde bütün illerde örgütlenmesini tamamlamış olan ve ilçe örgütlenmelerini sürdüren Ak parti teşkilatları siyaseti liselere taşıdı. Kamuoyunda öğrenci örgütlenmesinin tehlikeli boyutlara ulaşmasından korkuluyor.
img_8339
AKP şimdi de liselere el attı. Liselerde örgütlenmek için AK-LİS adlı oluşum kuran AKP’liler, öğrencilerle beraber okul yöneticilerinin ziyaretine gitti. Liselerde çalışma yapmaları yasalarca yasak olan AKP’liler, yaptıkları toplantıları ve ziyaretleri sosyal medya hesaplarından paylaştı.
Denizli Ülkü Ocakları Başkanı Murat Naci Öncel, AKP’nin başta imam hatip liseleri olmak üzere birçok lisede teşkilatlar kurduğunu öne sürerek AK-LİS Denizli profilinden Facebook’ta paylaşımlar yapan grup hakkında hukuki yaptırım uygulanmasını istedi.
 
AK-LİS ÖRGÜTLENMESİ
Yazılı bir açıklama yapan Ülkü Ocakları Denizli İl Başkanı Murat Naci Öncel, Siyasi Partiler Kanunu’nun 11’inci maddesi gereği öğrenciler üzerinde örgütlenme ve üyelik yapılamayacağını söyleyerek AKP il ve Merkezefendi ilçe teşkilatı tarafından AK-LİS adı ile liselerde örgütlenmeye çalışıldığını ileri sürdü. AKP il binasında liseli öğrencilere yönelik toplantılar yapıldığını iddia eden Öncel, liselerdeki illegal yapılanmanın başta imam hatipler olmak üzere birçok lisede devam ettiğini savundu.
img_8337
AK-LİS FATİH
AK Parti gençlik kolları bünyesinde faaliyetleri sürdüren ve liselerde örgütlenme çalışması yapan parti yetkilileri, ilçe merkezlerinde düzenli olarak toplantılarını sürdürüyorlar. Haftalık olarak düzenlenen bu toplantılarda sadece imam hatip öğrencileri değil çeşitli lisele den öğrencilerde katılıyor.
Kaynak Odatv