Son Dakika Haberler

5. PARTİ MERKEZİ SARAYIN KARŞISINDA

5. PARTİ MERKEZİ SARAYIN KARŞISINDA
Okunma : 100 views Yorum Yap

5.parti-hazir

AKP’nin tek başına iktidar olamayacağı düşünülerek yapılanmasına başlanan 5. Partide AKP de uzun yıllar siyaset yapan ana kadrolar. Gül,Babacan,Arınç gibi isimlerin hazırlık yaptıkları iddia edildi.

1 KASIMDA BÖLÜNÜYOR

AKP içerisindeki muhalif kanat, harekete geçmek için 1 Kasım seçimlerini beklerken, 5’inci partinin karargahı görüntülendi. Ankara kulislerinde, 1 Kasım seçimlerinde AKP’nin tek başına iktidar olamaması halinde parti içerisinde bölünme yaşanacağına dair iddialar yüksek sesle dile getiriliyor.

 

1 HAFTA İÇNDE HAZIR

Sözcü gazetesinde Veli Toprak imzasıyla yer alan haberde, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “5’inci parti” diye nitelendirdiği bu oluşumun hazırlıklarının sürdürüldüğü binanın fotoğrafı yayımlandı. Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın hemen karşısında yaptırılan 3 katlı binanın inşaatı bitmek üzere. Birkaç hafta içinde kullanılmaya başlanacak.

 

SANDIK SONUÇLARI AÇIKLANMADAN ORTAYAÇIKMAYACAKLAR

 

AKP içindeki ‘rahatsızlar’ grubu, 1 Kasım seçimlerini bekliyor. Sandık sonuçları açıklanmadan ortaya çıkmayacaklar. Parti yönetimi açıkça hedef alınıp eleştirilmeyecek. AKP’nin, tek başına iktidara gelmemesinin faturasını üstlenmek istemiyorlar. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve ekibinin uyguladığı politikaları yanlış olarak değerlendiren bu grup, seçimden sonra ‘partimizi verin’ girişimine başlayacak.

 

İŞARETİ BÜLENT ARINÇ VERDİ

AKP’nin kurucularından eski Başkakan Yardımcısı Bülent Arınç, önceki gün CNN Türk ekranlarında “Abdullah Gül ne yapacak?” sorusuna yeni parti kurulacağı imasında bulunarak şu karşılığı vermişti:

 

“Benim gibi yapacak. Dua edecek AKP için. Yalnız bizi şununla imtihan etmesinler… ‘Onlar zaten böyle bir şey (yeni parti) yapmazlar’ diye üstümüze geliyorlar. Ama bunu söylerlerse etkili olurlar, tavsiye etmem de. ‘Zaten bunların toplumda bir karşılığı yok, bir araya gelseler ne olacak’ demeye kalkarlarsa başka türlü bir tepki verebiliriz.”

 

OFİSLER HAZIRLANDI, ÖZEL GÖRÜŞMELER YAPILMAYA BAŞLADI

Binanın içinde özel görüşmeler için bazı odalar hazır hale getirildi. AKP’de eski ve yeni bazı vekiller, bürokratlar ve işadamları burada özel görüşmelerini yapıyor. Yeni oluşumun lideri olarak eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ismi öne çıkıyor. Bülent Arınç, Mehmet Ali Şahin, Ali Babacan, Mehmet Şimşek, Nihat Ergün, Sadullah Ergin, Suat Kılıç, Anayasa Mahkemesi eski Başkanı Haşim Kılıç’ın yeni oluşumun içinde olduğu belirtiliyor.