Son Dakika Haberler

5’lik Patates Meclisi Karıştırdı

5’lik Patates Meclisi Karıştırdı
Okunma : 75 views Yorum Yap

Mustafaoktayaksu
Sarıyer Belediye Meclisinde ekonomik gösterge artışında Patates örneği verildi.

CHP Meclis üyesi Mustafa Oktay Aksu gündem dışı konuşmada AKP hükümetini eleştirerek patates fiyatlarının artışlarını ve halkın sorunlarını dile getirdi.

CHP Başkan Yardımcısı Mustafa Tok bütçe artışında patates örneğini verince Mustafa Oktay Aksu dayanamadı.

Kürsüye gelen Aksu, Sayın başkan patates örneği verdi, bugün patates yarın angus, biliyorsunuz hayvanıda ithal ederek duruma geldi, ihracat yapan bir ülke iken bugün maalesef patates ithal eder durumundayız,doğuda tarım bitti, meracılık bitti,artık et’i en pahalı yiyen ülkeyiz,artık evlere kurban bayramı dışında et girmiyor,sağ olsunlar ülkeyi bu duruma getirdi arkadaşlar.

Anneler günü için değineceğim, Başta Atatürk’ün annesi Zübeyde hanım olmak üzere tüm annelerin anneler gününü kutlarım, ağlarsa anam ağlar, gerisi yakan ağlar.

1 Mayıs’ı tabu olmaktan çıkardıklarından bahsediyorlar, Taksimde çukur var denildi,bizi bir mayıs alanlarına sokamadılar, AKP’nin yeniden bir durum değerlendirmesi yaparak tabu olmaktan çıkardığınız günün adını ” biber gazı yeme günü ” olarak değiştirmelerini öneriyorum.

Arkadaşımız ( AKP -Ebru Tekin) çok güzel bir anne oldu, AKP hükümeti sayesinde 25 yaşında bir meclis üyesi olmanın onurunu taşıyor, ben kendilerinden şunu beklerdim, 1933 yılında ulu önder Atatürk Avrupa’nın bir çok ülkesinde kadının seçme ve seçilme hakkı yokken, kadınlara seçme ve seçilme hakkı verilmiştir, bundan önce Atatürk’e bir teşekkür beklerdim. Tabiki gençlere ve kadınlara ihtiyacımız var, elbette gençlere ihtiyacımız var ama sapla samanı birbirine karıştırmayalım,yiğitin hakkınıda yiğite vermek lazım.

Bizler her toplantıda söylüyoruz, köyler bölgesinde gerçekten madur durumdayız,3. Köprü yapılıyor ve yapın bitirin artık diyoruz, güvenli evimize gidermiyoruz, bu yollara artık bir çözüm bulmalısınız,Uskumruköy halı saha açılışında Sayın Topbaş’ın verdiği tünel sözü yerine getirilmedi. Söz veriyorsunuz yerine getirmiyorsunuz, her seferinde söylüyoruz yine cevap alamıyoruz,

Derbent girişinde problem yaşıyoruz, özellikle hafta sonları trafik yoğunluğu nedeni problem yaşıyoruz destek verin çözüm bulalım..

Gazetelerde AKP’li arkadaşlar “engelleniyoruz” açıklaması yaptılar, 13 yıl ülkeyi 21 yıldır İstanbulu yönetiyorlar halen daha engelleniyorlar, bizler size ne yaptık ta engelleniyorsunuz. Kuran’ı pasta yaptınız yediniz biz sizi engellemedik,2. Eşlerinizi doğudan alalım dediniz türk akımına destek olalım dediniz engellemedik, gözleri görmeyen engelli vatandaşa seni adam yerine koyduk iş verdik dediniz, Biz gene sizi engellemedik. Maden kazasında yüzlerce insan öldü,” çok güzel öldüler” dediniz biz sizi gene engellemedik, bütün buları engellemedik de sizin çalışmanızı mı engelledik.

Sarıyer halkı burada,bizden hizmet bekliyor, hepsinin sorunları var,bırakın bunları, gelin vatandaşlarımızın sorunlarını çözelim huzura kavuşturalım, dedi.