Son Dakika Haberler

ADALET NÖBETİNDEN MİRAZ BEBEK UNUTULMADI

ADALET NÖBETİNDEN MİRAZ BEBEK UNUTULMADI
Okunma : 9 views Yorum Yap

Maçka Parkı’ndaki Adalet Nöbeti yurdun dört bir yanından gelip ‘adalet’ arayanlarla dolup taşıyor. 4 aydır annesiyle cezaevinde kalan Miraz bebek için afiş asılıp özgürlük istendi.

Maçka Parkı’nda devam eden Adalet Nöbeti dün 7. gününü geride bıraktı. CHP İstanbul İl Başkanlığı tarafından Maçka Demokrasi Parkı’nda başlatılan “Adalet Nöbeti”nde sıra CHP Sarıyer ilçe teşkilatı üyelerindeydi. Nöbete yurdun dört bir yanından desteğe gelen yurttaşlar da vardı. Park “Adalet” flamalarıyla donatılırken, Adalet Nöbetçileri annesiyle birlikte yaklaşık 4 aydır Gebze Cezaevi’nde olan 10 aylık Miraz bebeği de unutmadı. “Miraz bebek ve annesine özgürlük” afişinin asıldığı nöbette, Miraz bebek ve annesine selam gönderildi.

GEZİ’DE MAÇKA’DA DAYANIŞMA DEVAM EDİYORU

Yurttaşların bazıları “Atatürk” resimli tişörtüyle, bazılarıysa üzerinde “Adalet” yazılı tişörtleriyle gelmişti nöbete. Bir gün önceden yağan yağmur nedeniyle çimler halen ıslaktı. Gençler çimlere serdikleri örtülerin üzerinde kitap okurken, orta yaşlıların ise buldukları az sayıda olan sandalyelere oturarak, “Ne olacak bu memleketin hali?” tartışmaları yaptıkları görüldü. Gün içerisinde Gezi Parkı Direnişi’nde olduğu gibi yurttaşlar ellerine aldıkları poşetlerle sık sık etraftaki çöpleri topladılar.

ÜLKE ÇOK BERBAT HALDE

Maçka’daki nöbete teyzeler evlerinden sarma sarıp, tepsi tepsi börekler yapıp getirmişlerdi. İftarda yine uzun uzun sofralar serildi. Nöbete katılan yüzlerce kişi, hep birlikte iftar yaptı. Ev hanımı Zühra Çelik (59), adalet ve özgürlük için nöbete geldiğini söyledi. Çelik, “Ülke çok berbat bir halde. Artık yorulduk. İnsanlar ne yapacaklarını bilmiyor. Korku içerisindeler. Bir şeyler değişsin diye günlerdir nöbete geliyorum. Bugün de sarma sarıp getirdim. İftarda hep beraber yeriz diye” dedi.

 

IŞIK ÖĞÜTÇÜ UMUYORUM VİCDANLARI HAREKETLENDİRİR

Yazar Orhan Kemal’in oğlu Işık Öğütçü de nöbete katılanlar arasındaydı. Öğütçü, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Adalet Yürüyüşü’ne biz de burdan ‘Adalet Nöbeti’ tutarak destek veriyoruz. Umuyorum yöneticilerin dikkatini çeker, vicdanları hareketlendirir. Haksız yere tutuklu bulunanları düşünürler. Daha adil bir çözüm bulunacağına eminim. Bu çalışmalarımızın nedeni de bu” diye konuştu.