Son Dakika Haberler

Adalet Yürüyüşü’nün 5. gününde Kocaeli ve Antalya’da destek eylemleri

Adalet Yürüyüşü’nün 5. gününde Kocaeli ve Antalya’da destek eylemleri
Okunma : 124 views Yorum Yap

ADALET YÜRÜYÜŞÜNE DESTEK BÜYÜYOR

MİT TIR’ları davasında CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı Adalet Yürüyüşü 5. gününü geride bırakırken yürüyüşe destek eylemleri devam ediyor.

Kocaeli

Geçtiğimiz günlerde siyasi parti, sendika, meslek odaları ve dernek temsilcilerinin bir araya geldiği Adalet Buluşması gerçekleşmişti. Adalet Yürüyüşü 5. gününe girerken Kocaeli’de adalet talebini haykırmaya devam ediyor.

KOCAELİ HALKI ADALET TALEBİNİ YÜKSELTMEK İÇİN BİR ARAYA GELDİ

Bugün İnsan Hakları Parkı’nda buluşan Kocaeli halkı yoğun yağışa rağmen adalet nöbeti tuttu. Adalet nöbetinin ardından yapılan açıklamada “Bu ülkeye adalet gelene kadar her gün talebimizi haykırmaya devam edeceğiz” denildi.

Antalya

Antalya’da ise CHP Antalya İl Başkanlığının çağrısıyla düzenlenen “Adalet Yürüyüşü” 3 merkez ilçeden başlayarak CHP Antalya İl binasına kadar sürdü. Yürüyüşe katılırken DİSK, KESK, TMMOB, Halkevleri ve BHH’nin yanısıra CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, CHP Antalya İl başkanı Mustafa Erdem de katıldı.