Son Dakika Haberler

ADAYINIZ SEDAT ÖZSOY’UN ADINI BİLE SİLDİNİZ

ADAYINIZ SEDAT ÖZSOY’UN ADINI BİLE SİLDİNİZ
Okunma : 72 views Yorum Yap
Sarıyer Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çoşkun Mevlana’yı Hatırlattı

HÜSEYİN ÇOŞKUN DOĞUM GÜNÜMÜ 6 OCAK OLARAK DEĞİŞTİRİYORUM

Ben doğum günümü 6 Ocak olarak bugün değiştiriyorum. Bugün bir insanın doğduğu günde hayat mücadelesine tarihin de, yaşamın da. Siyasal hayatında, attığı imzanın halktan yana, halk için göstergesinin bir günüdür, bugün burada alınacak karar tarihi bir karardır, İstanbul’un diğer ilçelerine, diğer illere örnek teşkil edecek bir karardır,bir yol haritasıdır,bu yol haritasında mihmandarlık eden başta mahalle dernek ve kooperatiflerine, Sarıyer Belediye Meclisimizin 38 üyesine,Sarıyer belediye Başkan Yardımcılarına, teknik heyete, bütün müdürlerimize, bütün divan ve meclis üyeleri adına teşekkürlerimi sunuyorum dedi.

DUAYEN MECLİS BAŞKANI MEVLANA’YI KONUŞTURDU

CHP Sarıyer Meclis Başkanı Hüseyin Çoşkun 3. döneminde Meclis Başkanlarına siyasete örnek olacak bir şekilde “Meclis Yönetimi’nde” acil durumlarda “meclis’i sakinleştirme” sistemi geliştirdi.

AKP Meclis Üyesi Hicran Çelikyay : Ocak ayı 1. oturumu Pazartesi meclisinde CHP Grup Başkan Vekili Gökan Zeybek’in “Atatürk’ten neden rahatsız oluyorsunuz” söylemi sonrasında gelişen sataşmalardan dolayı AKP Meclis Üyesi Hicran Çelikyay Meclis’in saygısının korunması ve söz alan meclis üyelerinin yakışıksız uslüp ve söylerinin izin verilmemelidir dedi.

Sarıyer Belediyesi Meclis Başkan Vekili Hüseyin Çoşkun. Çok sakın olun arkadaşlar.

Mevlana’ya sormuşlar!
O kadar okursun, O kadar bilirsin,O kadar yazarsın, Neyi bilirsin?
Mevlana cevap vermiş.
Haddimi bilirim.

ADINI ŞÜKRÜ GENÇ KOYALIM

AKP Grup Başkan Vekili Nurettin Çelik, Spor alanı ile ilgili İhale konusu için yapmış olduğu açıklamada başkanım şu ihaleyi fes et. Spor salonu yaptır. “Adını’da Şükrü Genç Koyalım”, Varmısınız dedi.

SARIYER MECLİSİ’NDE KÜRSÜ ÖZGÜRCE KULLANILIR

Meclis Başkanı Hüseyin Çoşkun, Sarıyer halkını diğer belediye meclislerine götürmek istiyorum. Sarıyer Meclisinin ne kadar demokrat ve bu kürsünün özgürce kullanıldığını belirterek diğer belediyelere ve İBB meclisini göstererek kürsünün ne şekilde kullanıldığını görmenizi istiyorum.

Laf bir kere ağızdan çıkıyor, nereye gittiğini kestirmek güç, kendi cevabım olsun diye de söylemiyorum,

AKP Meclis Üyesi Selçuk Bozkır: Senin ismini veririz spor salonuna tamam.

ADAYINIZ SEDAT ÖZSOY’UN ADINI BİLE SİLDİNİZ

Meclis Başkanı Hüseyin Çoşkun : Siz verdiğimiz isimleri silmeyin de, Kendi aday gösterdiğiniz “Sedat Özsoy’un adını bile Çayırbaşı stadından sildiniz “ geçin onları geçin.

Mevlana ne güzel söylemiş:
Sütten çıkınca bütün kaşıklar AK’ tır, önemli olan içinden çıktığı sütü AK bırakmaktır.

BİR TAŞ ATTI, BİLİNMEYEN BİR BEYKOZ’LU DAHA ÇIKTI

CHP Gurup Başkan Vekili Gökan Zeybek meclis konuşmasında CHP’de görev alan tüm meclis üyelerimiz Sarıyer’lidir, Darüşşafaka’da, Zekeriyaköy’de, Ayazağa’da oturan meclis üyemiz Emirgan mahallesinin çok yakından bilir çünkü yaşamı Sarıyer sınırları içindedir. Şu soruyu sormak istiyorum, Bostancı’da oturan, Beykoz’da oturan,Bakırköy’de oturanlar acaba Emirgan’ın sorunlarına, Sarıyer’in mahallelerinde oturanlar kadar yakından bilme şansı var mı? ( Beykoz’da oturan AKP Grup Başkan vekili Nurettin Çelik’i kastetti.) Bir ilçede yaşıyorsanız, Siyaset o ilçede yaşayan halk adına yapılıyorsa toplumu temsil eden siyasetçilerinde yerel halkın içinden seçilmesi gerekir.

AKP sıralarından tepkiler yükseldi.

AKP Meclis Üyesi Selçuk Bozkır: Şataşma var söz istiyorum. kırk yıllık Ayazağa’lıyım Beykoz’da oturuyorum. Konuşma yapmak zorundayım. 3 yıldır Beykoz’da oturuyorum açıklama yapacağım. Bunu da dost meclisinde söylediğim bir şeyi burada paylaşmak kadar çirikin yakışıksız buluyorum.

“ AKP Meclis Üyesi Selçuk Bozkır’in Beykoz’da oturduğu öğrenilmiş oldu.”

Meclis Başkan vekili Hüseyin Çoşkun, tartışmalar sürerken AKP grubundan Hicran Çelikyay’a konuyu siz açtınız, Grup başkan vekilinizi dinleyin. Selçuk Bozkır’ın ısrarla söz istemesi üzerine, Kendi arkadaşınızla anlaşın bu kürsüyü öyle kullanın. yine Mevlana’dan dersler verdi.

Mevlana ne güzel söylemiş : 600 yıl önce..
Nasibinde varsa alırsın karıncadan bile ders, nasibinde yoksa bütün cihan önüne serilse sana ters.

Bakınız, 600 yıl önce günümüze uyarlamış, dedi.