Son Dakika Haberler

ADD’Yİ ALEVİLERE TESLİM ETMEYECEĞİM DEDİ. ETMEDİ.

ADD’Yİ  ALEVİLERE TESLİM  ETMEYECEĞİM DEDİ. ETMEDİ.
Okunma : 113 views Yorum Yap

 
image
20 yıldır özellikle emekli öğretmenleri üye yapan ve 20 yılda toplam 242 üye yaparak dernek kontrolünü elinde tutmaya çalışan Fahrettin Serdaroğlu kongrede aldığı oy oranı ile genç adayların gerisinde kaldı.
CHP İstanbul Millet Vekili Sarıyerli Didem Engin kongreye katılarak ADD Kongresini Onurlandırdı.
ADD Sarıyer Şubesi bugün yaptığı olağan Genel Kurulda Derneği faaliyet raporlarını eleştiren dernek kurucusu CHP Meclis Üyesi Mustafa Balcı kongrede yapmış olduğu konuşmada sert eleştirilerde bulundu.
CHP Meclis üyesi ve ADD Kurucu üyesi Mustafa Balcı konuşmasında, “Artık yaşlandınız, aday olmak isteyen herkesin hakkında konuşmaya başladığınız, dört yıl önceki kongrede balo yapın gelir elde edin ve tapulu dernek yeri alın diye uyarmıştım, geçen kongrede yine aynı şeyleri söyledim, Sayın Fahrettin bey dernek merkezinde hakkımda bilet satacak parayı cebine koyacak dedi. Oysa bugüne kadar hiçbir şekilde dernek balo bileti almadım ve satmadım, insanların hakkında bu şekilde karalayıcı ve suçlayıcı dedikodu üretemezsiniz, bunu ispat ediniz” dedi.
 
BEN BU DERNEĞİ ALEVİLERE TESLİM ETMEYECEĞİM
Mustafa Balcı, Dernek Başkanı Fahrettin Serdaoğlu, dernek yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmış olan ve tekrar aday olan Engin Denizhan adaylığı söz konusu olunca dernek merkezinde yaptığı  “ ben bu derneği Alevilere teslim etmeyeceğim” sözlerini hatırlatarak. “ İran-Irak savaşı, Irak – Kuveyt savaşı, Suriye- Türkiye savaş halinde hükümetin durumu malum. Güneydoğu’da Türk –Kürt savaşı körükleniyor, Hükümet ve kurumları  Alevi –Sunni diyerek bölünmeye  körükleniyor, Siz bir ADD Başkanı olarak genç bir arkadaşımızı aday olduğu için mezhebinden dolayı  “ben Atatürkçü Düşünce derneğini Alevilere teslim Etmeyeceğim dediniz” böyle konuşamazsınız, bunu söyleme hakkınız yok, artık zarar veriyorsunuz,” dedi.
TÜRKİYE’NİN EN AZ ÜYEYE SAHİP DERNEĞİ
Balcı konuşmasında dernek üye yapısına değindi.
ADD Sarıyer şubesine bilinçli olarak yeni üye yapmıyorsunuz. Dernek “Emekli Öğretmenler Derneği” oldu, “madem emekli öğretmenler var. Burada bulunan öğretmenlerin hiç mi Atatürkçü düşünceye sahip öğrencileri yok. Yolda rastladıkları bir tane öğrencisini üye yapsalar dernekte binlerce kişi olur.” Neden üye yapmıyorsunuz?Dernekte bu yıl, 2 İstifa, 3 vefat ve 1 nakil var. Bu yıl bunların yerine 6 kişimi üye yapacaksınız. Üye olmak isteyenleri neden çeşitli mazeretlerle geri çeviriyorsunuz” dedi.  Yapılmayan Etkinlikleri  eleştiren Balcı, “Belediyenin yapmış olduğu etkinliklere katılarak biz etkinlik yapıyoruz diyorsunuz, dernek etkinliği kendine özgüdür, pankarta senin logon yoksa sen ancak seyretmeye gidiyorsun demektir” dedi.
ENGİN DENİZHAN, ADAY OLUNCA  MEZHEBİMDEN DOLAYI ELEŞTİRİLDİM
CHP Gençlik kolları eski yöneticisi ve ADD Yönetim Kurulu üyesi Engin Denizhan yapmış olduğu kongre konuşmasında, “gencim, bilinçliyim ve adayım, aday olduğum için benim mezhebimin tartışmaya açılması ve yargılama yapılmasını kınıyorum” dedi.
 
GENÇLERİ İLK DEFA ARAMIZA ALDIK
Balcı’yı haklı Çıkardı,
ADD Yöneticisi Hikmet İşler yapmış olduğu konuşmada Dernek Kurucusu Mustafa Balcı’yı haklı çıkardı. “Derneği kendilerine ait dernek olduğu sanan Hikmet İşler,” Kongre kazanarak listeye giren Engin Denizhan ve Oğuz Gerçek’i “onları biz biz aramıza aldık” dedi.
Hikmet İşler konuşmasında, 20 yıl sonra aramıza iki genç aldık, onlarda bazı toplantılara gelmediler, hep işleri var, tiyatrolara gidiyoruz, seminer panellere katılıyoruz, etkinlikler yapıyoruz” dedi.
KONGRE SONUCUNDA GENÇLERİN ALTINDA KALDI          
242 üyeden 102 üyenin  kongreye katıldığı ADD Sarıyer Genel Kurulunda seçimler sonucunda Seda İşbeceren (82) Oğuz Gerçek (80) Engin Denizhan (77) Fahrettin Serdaroğlu (73 ) Selehattin Kırçal (71) Zeki Arışan (70) Yakup Akdeniz (59) oy alarak Yönetim Kuruluna seçildiler.
Yönetim Kurulu kongre sonrasında yapmış olduğu ilk toplantıda Başkan Fahrettin Serdaoğlu, Başkan Yardımcısı Seda İşbeceren, Sekreter Oğuz Gerçek, Sayman Selahattin Kırçal, Üye Engin Denizhan, Üye Yakup Akdeniz olarak görev aldılar.
ADD Sarıyer Genel Kurulu’na CHP Meclis Üyeleri ve dernek üyesi, Fatik Eker, Aysin Günen, Nihal Nevruz,  Mustafa Balcı, Türk Kadınlar Birliği Başkanı Hülya Demir, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Gül Çağlayan katıldılar.
Kongrede seçim kaybetme korkusu yaşayan Fahrettin Serdaoğlu, ADD Sarıyer Genel Kuruluna ilk defa hiçbir partinin ilçe başkanını çağırmadı.
add-1 add-2