Son Dakika Haberler

Ağzından Salyalar Akan Adam

Ağzından Salyalar Akan Adam
Okunma : 176 views Yorum Yap

HuseyinTürkiye de son günlerin nefret edilen adamı olarak görülen Hüseyin Çelik toplumu germeye devam ediyor. Bu sefer MHP İstanbul miller vekili Celal Adan isyan etti .
AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik’in, MHP’ye yönelik açıklamalarına bir tepki de MHP Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Celal Adan’dan geldi.
Adan, “Ağzından salyalar akıtarak konuşan bu adamın derhal karantinaya alınması gerekmektedir” dedi.
Adan yaptığı açıklamada, AKP’li Hüseyin Çelik’in, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi ve partiyi hedef alan sözlerini, “mübarek Ramazan ayının hayır ve bereketinden nasibini almamış, hezeyan yaşayan sakat bir aklın dışa vurumu” olarak gördüklerini ifade vurguladı.
Bahçeli’nin AKP’nin yeni Anayasa değişikliği sürecine destek vermemesinin; “malum çevreleri” kızdırdığını ve Hüseyin Çelik’in her zaman olduğu gibi bu çevrelerin sözcülüğünü yapmaya soyunduğunu savunan Adan, “Fakat bunu yaparken Genel Başkanımızın şahsını hedef alarak haddini ve boyunu aşmıştır” dedi.
“Hüseyin Çelik’in sicili bozuktur ve asla Genel Başkanımızın muhatabı olamaz. Siyasi ahlakı, adamlığı, efendiliği ayaklar altına alan, haddini bilmez bu adamdan bizlerin öğreneceği, kaale alacağı hiçbir şey yoktur ve olamaz. Ancak adının başındaki ‘parti sözcüsü’ unvanı nedeniyle ağzından çıkanlar AKP’yi de bağlamaktadır” diyen Adan, şunları kaydetti:
“Bu nedenle MHP camiası derhal AKP’nin en üst yönetiminden özür beklemektedir. Hüseyin Çelik gibi kendini bilmezlerin temsil ettiği zihniyet karşısında bizler bugüne kadar bir milim geri atmadık ve atmayacağız. Bölücülerin sözcüleriyle, onlara taşeronluk edenlerle ve onları adam yerine koyanlarla bizim işimiz olmaz. Biz sadece milletimizin sözcülüğünü ve hizmetkarlığını yaparız. Ağzından salyalar akıtarak konuşan bu adamın derhal karantinaya alınması gerekmektedir.” (ANKA)
HÜSEYİN ÇELİK NE DEMİŞTİ
Hüseyin Çelik, MHP lideri Bahçeli’nin anayasaya ve Erdoğan’a ilişkin açıklamalarına, “Sayın Bahçeli siz uçağa bile binmekten korkan Ankara’da kuluçkaya yatmış bir zavallısınız. Çözüm süreci Bahçeli’nin kimyasını bozmuşa benziyor. Hakikaten ruh hastası olmuş” sözleri ile yanıt vermişti.
Çelik’in konuşmaları şöyleydi:
– (48 maddenin Meclis’ten geçirilmesi) Grup Başkanvekili ‘Hiç bir şartımız yok, hazırız,hemen yapalım’ diyecek. Buna karşılık Bahçeli,’Bu çok erken, zamansız ve gereksiz bir tekliftir’ diyor. MHP, AK Parti gibi bir parti olsa, iktidar gibi omuzunda büyük bir yük olsa, her hafta bir ülkeyi dolaşsa, diyeceğiz ki birbirleriyle irtibat kurmakta zorlanıyorlar. Topu topu bir avuca sığacak kadar milletvekiliniz var. Grup başkanvekili başka bir şey söylüyor. Bugün Sayın Bahçeli bayramlık ağzını açacak “Buna gerek yoktur” diyecek…
– Sayın Bahçeli Türkiye Cumhuriye’nin ismini değiştirmeye yeltenen kimse yok. Elbette Türkiye Cumhuriyeti olarak kalacaktır. Ankara Başkent olarak kalacakmış. Zaten Başkent. Komik oluyorsunuz. Diyor ki, “Tek dil Türkçedir” diyor. Hayır Sayın Bahçeli, resmi dil Türkçedir ve Türkçe olarak kalacaktır.Başka bir şey daha söylüyor. Etnik ve bölgesel dillerin tanınmasına müsaade etmeyeceklermiş. Bir yerde bir etnisite varsa orada insanların bir dil vardır. İnsanların dilini tanımamak senin ne haddine?
– 4 siyasi parti bir araya geldi. Oybirliğiyle tüm madddelerin geçmesini kabul ettik. Buna rağmen muhalefet zamana uğradı. Biz ‘Gelin bu işi başaralım, bir şeref söz konusuysa hepimizin şerefi olsun’ dedik. Bahçeli soruyor? Anayasa değişikliğiyle nereye varmaya çalışıyorsun? Bütün konuşmalarımızda var. Biz gerçek manada bir hukuk devleti olan bir Türkiye istiyoruz. Etnik farklılıkların saygı gördüğü, her insanın ana dilinin saygı gördüğü bir ülke istiyoruz.
– MHP çok büyük bir tutarsızlık sergilemiştir. Bunu halkımızın takdirine sunuyorum.
– Sayın Bahçeli siz kaç kere Bakü’ye, Bişkek’e, Taşkent’e gittiniz? Sayın Bahçeli siz uçaktan bile korkan, Ankara’da kuluçkaya oturan bir zavallısınız.
– Terör saldırı kimden gelirse gelsin lanetleriz. Dışişleri Bakanlığımız Kuzey Irak’taki Türkmenlerle son derece yakın ilgilenmesine rağmen, AK Parti Türklerle ilgilenmiyor diye yansıtılıyor. Sayın Başbakan bugüne kadar liderleri 3’e katlayacak kadar itibara sahiptir. Bütün yapılan anketlerde Başbakanın devlet adamı olarak başarısı, inandırıcılığı, diğer tüm devlet başkanlarınınn toplamından 3-5 kat daha fazladır. Sayın Bahçeli senin 5 kuruşluk bir itibarın var.
-‘Çözüm süreci denen kabus’ diyor. Bahçeli için çözüm süreci kabus olmuş. PKK’nın eylem ve söylemleri senin için mamadır. Kürtçülük olmazsa senin partin marjinal bir parti olarak kalır. Çünkü çatışmadan besleniyorsunuz. Sayın Bahçeli şehit çocukları üzerinden siyaset yapan bir liderdir. Biz diyoruz ki bu memlekette çok kan aktı. PKK’nın silah bırakması bizim istediğimiz şey. Çözüm süreci varsayın ki olmadı, PKK yeniden saldırmaya başladı. Bizim güvenlik güçlerimizin eli mantar mı topluyor? Bu süreci zehirlemek isteyen kötü niyetler olabilir. Buna takılırsak Türkiye kaybeder. Sayın Bahçeli etnik bir gözlükle, ‘şu kesimden oy alayım’ diyebilir. Dilerim bu hastalıktan kurtulur. Biz kimsenin bize hakaret etmesine müsaade etmeyiz.
-Kimlerin nasıl silah, sopa taşıdığını bu toplumun hafızası bir taraf itmiş değil. Zaman zaman Bahçeli’ye bu konuda, ülkücü gençliği sokağa sürmemesi konusunda takdir de ettik. Fikretmeyenler Bahçeli gibi küfür ederler.
-Sayın Bahçeli bu söylemle siz gittikçe çukura düşüyorsunuz. Bir siyasi partinin başkanına bu şekilde hitap etmek hoşuma gitmiyor. Haddiniz bilin. Bahçeli kendini harap etse de AK Parti halkla beraber olan yürüyüşüne devam edecektir. Sayın Bahçeli, bu senin ruh sağlığın için de iyi değildir. Keşke böyle bir basın toplantısı yapmasaydı da cevap vermeseydim. Bir şey söylerseniz cevabını alırsınız.
Odatv