Son Dakika Haberler

AKP Gezi Parkının intikamını aldı.TMMOB'a en büyük darbe yapıldı.

AKP Gezi Parkının intikamını aldı.TMMOB'a en büyük darbe yapıldı.
Okunma : 98 views Yorum Yap

tbmm_geceAKP Gezi Parkının intikamını aldı. Gece yarısı ani bir yasa ile Türkiye Mühendis ve Mimar Odaları Birliğini devreden çıkaraak bundan sonra yapılacak projelerdeki en büyük engeli kaldırmanın mutluluğnu yaşamaya başladı.

AKP Meclis’te son anda torba kanuna meslek odalarının vize ve onay yetkilerini kaldıracak bir önerge verdi. Türkiye Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ni devreden çıkarmak ve Gezi’nin intikamını almak için gece yarısı operasyonu yapılıyor.

AKP İmar Kanunu 8 maddeye meslek odalarının vize ve onay yetkisini kaldıran ekleme için oylama yaptı ve oy çokluğuyla kabul etti. TMMOB’yi fiilen bitirecek adım atılıyor.

Dün birçok yöneticisinin gözaltına alındığı, Gezi direnişi boyunca sık sık bağlı Odalarının basıldığı TMMOB, bu kez bir gece operasyonu ile yasa ile teslim alınmak isteniyor. AKP, TMMOB yasasını değiştirerek intikamını yani Gezi parkı rövanşını almaya çalışıyor.

CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu, Twitter’dan, “AKP kendisine siyasi rakip gördüğü TMMOB gibi meslek örgütlerini fiilen kapatmak için korsan önerge verdi. TMMOB’a yapılan darbeyi engelleyemezsek bütün meslek örgütleri tek tek kapatılacak…” yazdı.

Gece yarısı el birliği ile bu yasayı çıkaran AKP böyleleikle gezi direnişinin intikamını almış oldu.

Çıkan yasanın şimdi Cumhurbaşkanından dönmesi bekleniyor, daha sonra ise iptali için Anayasaya gidilecek.