Son Dakika Haberler

AKP HÜKÜMETİ KAZA MI, SUİKAST MI? ÇÖZEMEDİ, AKP MECLİS ÜYELERİ RAHMET DİLEDİ DAVAYI KAPATTI.

AKP HÜKÜMETİ KAZA MI, SUİKAST MI? ÇÖZEMEDİ, AKP MECLİS ÜYELERİ RAHMET DİLEDİ DAVAYI KAPATTI.
Okunma : 77 views Yorum Yap

Muhsinyazicioglu
Sarıyer Belediye Meclisinde yine entersan gündemler konuşuldu.Muhsin Yazıcıoğlu ölümünün 7 yılında rahmetle anıldı.
“7 Yıl önce Kahramanmaraş Berit dağı eteklerinde Muhsin Yazıcıoğlu ve 6 kişi helikopter kazasında hayatını kaybetti, kimsenin inanmadığı, soruşturmanın halen daha devam ettiği Helikopter kazası nedeniyle, kaza sonuçlarının kesinleşmediği ve AKP Hükümetinin sürekli olarak TBMM eleştirildiği davada, muhalefet suikast üzerinde durarak Muhsin Yazıcıoğlunun hayatını kaybettiği kazayı halen daha kesinleşmiş dava olarak kabullenmemişti.”
Sarıyer Belediye Meclisinde AKP Meclis Üyeleri gündem dışı söz alarak, Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümünün 7 yılında anarak rahmet dilediler.
“Cinayetlerde katil, maktulün cenazesinde yakalanırmış sözü bir kez daha akıllara takıldı.”
FAİLİ MEÇHUL BİR TEK OLAY KALMASIN
CHP Grup Sözcüsü Gökan Zeybek, “Muhsin Yazıcıoğlu ve 6 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasındaki sır perdesi halen daha açıklanabilmişmidir. Bunun arkasında rahmetle anmanın ötesinde devleti yönetenlere düşen temel görev bu ülkede faili meçhul bir tek olayı bırakmamak gerekir. İnsanların hukuka, devlere ve demokrasiye inancının güçlenmesi için şaibe altında kalmış bir tek dava bırakılmaması lazım, herşey hukuk içinde açıklığa kavuşması gerekir” dedi.