Son Dakika Haberler

AKP, Mehmet Deniz’i “Entrikaların içine çekmeye çalışıyor”

AKP, Mehmet Deniz’i “Entrikaların içine çekmeye çalışıyor”
Okunma : 130 views Yorum Yap

mdeniz_1Sarıyer 2014 Yerel Seçimlerine hazırlanıyor, CHP aday adaylarını açıklıyor.
Diğer partiler açıklayamıyor. Çünkü aday adaylığı süreci sadece Cumhuriyet Halk Partisinde var, diğer partilerde tepeden gelecek tek aday üzerinde çaresiz bir şekilde bekleyiş var.
Demokrasi ve Özgürlükçü bir partinin, üyelerine, seçmenine tanıdığı aday adaylarını seçme ve belirleme hakkı, sadece CHP de bu imkan sağlanıyor. Diğer partilerde bun çalışmaları görmek imkansız. CHP’nin aday adayları seçim çalışması yapıyor, her bir Belediye Başkan aday adayı Sarıyer’in mahallelerinde gezerek vatandaşlarla konuşarak seçimlere hazırlanıyor, Adaylar hem kendisi hazırlanıyor hem de siyasi parti olarak çalışma yapıyorlar.
CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, en rahat ilçe başkanlarından biri, aday bolluğundan mutlu, bu kadar talebin olması Mehmet Deniz’in açıklaması ile Cumhuriyet Halk Partisinin Sarıyer de ne kadar güçlü olduğu Sarıyerliler tarafından  biliniyor, kamuoyu bunun farkında, açıklaması yapmıştı.
Başkan Mehmet Deniz, 155 meclis üyesi aday adayı bulunduğunu ve bütün meclis üyelerimiz mahallelerde sandık bölgelerinde çalışmalar yaptığını belirtmişti.
Aydınlık gazetesinde, İstinye Koyu için çıkan haberde davalar ve belgeler konuşmuş, Mehmet Deniz haber üzerine basın açıklaması yapmıştı.
“AKP yayın organı olan bir internet portalında ise Mehmet Deniz’in haber için yaptığı basın açıklamasına “haber kılçığı” atarak, başkan adayları ile ilçe başkanı arasında çalışmayı, uyumu ve ortak değerde bir partinin vermiş olduğu siyasi mücadeleyi hiçe sayarak gündemi, adaylar ve ilçe başkanı arasını açmak için uydurulan haberlerin tecrübeli siyasetçinin düşmediği bu tuzağı, hangi maksatla yapıldığını kamuoyu çok iyi bilmektedir.”
MEHMET DENİZ KOMPLONUN PARÇASI OLDU
AK Parti yayın organında CHP ilçe Başkanı Mehmet Deniz, aşağıdaki açıklamasında “zimmete para geçirme” den söz etmemektedir. Sadece haber olsun diye yapılarak bir telaş içinde davranılmıştır. http://www.sariyerguncel.com/siyaset/mehmet-denizde-komplonun-parcasi-oldu-h1218.html
Sarıyer’deki siyasi çalışmalarda, kamuoyu yaratılarak AK partiden isimler verilmiş, belgeleri olan ve dava edilen, dava dosya numaraları verilen açıklamada gündem saptırılarak, CHP ilçe başkanı Mehmet Deniz farklı olarak, Şükrü Genç’ haberi ile ilişkilendirilerek kaosdan beslenme taktiği yapılmaktadır.
Ak Parti, kendi içindeki bu durumdan diğer siyasi partileri suçlayarak çıkamaz. Yayın organı İstinye Koyu davasını CHP yi ve Mehmet Deniz’i içine çekerek “entrika” kurmaya çalışmaktadır.
Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı bu tuzağa düşmeyecektir.
İşte CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz’in “o” açıklaması;
Milli Emlak Müdürlüğü’ne ait İstinye Koyu’ndaki eski tersane alanında Ramazan ayı başlaması ile AKP yöneticileri ve mahalle sakinleri arasında birkaç kez gergin anlar yaşanmıştı. Sorun; bu alan yetkili olmayan bazı parti yöneticileri tarafından 3. kişilere kiraya verilmesi olayından ibarettir. Bu haksız uygulamaya mahalle dernekleri ve vatandaşlar karşı çıkmış Sarıyer’de AKP yöneticileri ile vatandaşlar arasında istenmeyen olaylar olmuştu. Bu durum, bu yanlış, bu partizanca uygulama Avukat Necati YILDIRIM‘ın Cumhuriyet Savcılığı’na 2013/127601 sayılı dosya ile AKP ilçe yönetimi hakkında, 2013/127591- 2013/ 127651 sayılı dosya ile de İSPARK ve AKP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş hakkında soruşturma dosyası açılmış bulunmaktadır. Konu yargıya intikal ettiğinden bunun üzerine yorum yapmak uygun değildir.
Bizi asıl ilgilendiren bir iktidar partisinin bütün ülkede olduğu gibi kendilerini ilçelerde beldelerde köylerde her şeyin sahibi gibi davranmaları, hukuku çiğnemeleri, bütün mülklerin sahipleri kendilerininmiş gibi davranmalarıdır. Değerli ne varsa tek kullanım hakkının AKP yandaşlarına ait olduğunu sanmalarından gelmektedir.Yine İstinye’de deniz koyunda eski SSK Dispanseri yıkılarak birilerine verildi, keza Büyükdere’deki adliye binası öyle, Büyükdere muhtarlık binası Büyükdere parkından çıkartıldı, Tarabya koyunda deniz işgal edildi… Bu örnekler AKP’nin pervasızca kamunun mallarına sanki kendi mülkleriymiş gibi saldırmasını ortaya koyuyor.
Bu mülkleri istediğiniz gibi kullanma hakkı olmadığını, kamu malının kullanım hakkının halka ait olduğunu, halkın ortak kullanım alanlarının kendi özel çıkarlarınız adına kiraya verilemeyeceğini birilerinin bu arkadaşlara hatırlatması gerekmektedir. Bu tür olayların bundan sonra takipçisi olacağımızı, yapılan haksızlık varsa karşısında duracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın ve vatandaşlarımız şunu unutmasın AKP’ye teslim olmayacağız.
CHP Sarıyer İlçe Başkanı/Mehmet DENİZ