Son Dakika Haberler

AKP Sağlıkta Devrim Değil, Sömürge ve Rant Yaratmıştır.

AKP Sağlıkta Devrim Değil, Sömürge ve Rant Yaratmıştır.
Okunma : 88 views Yorum Yap

DrahmetkartalkanatCHP 2. bölge aday adaylarından Dr. Ahmet Kartalkanat Eyüp Hangah restaurantta yapmış olduğu basın açıklamasında ” Yandaş hastahaneler Sağlık sektöründen büyük rant elde ediyorlar” dedi.

1987 yılından intibaren Eyüp’te muayenesi bulunan ve Küçükköy Bilgi Hastahanesinde Başhekimlik yapan ve bügüne kadar 10 bin ameliyat gerçekleştiren Dr. Ahmet Kartalkanat 4 yıl CHP Eyüp ilçe Başkanlığı yaptığını genel seçimler dolayısı ile istifa ettiğini belirterek, Yıllardır örgütümü tanıyorum. CHP’nin iktidara gelmesi için gerekli projeleri uyguladığını belirtti.

Yerel seçimlerden örnekler veren Dr. Ahmet Kartalkanat Eyüp ilçesinde oylarımızı arttırdığımız halde seçimi çok az farkla kaybettiklerini belirtti.

Türkiyenin 6 büyük sorunu olduğunu en büyük problemin işsizlik olduğunu belirtti, beş milyon kişinin işsiz olması dolayısı ile ülkenin büyük sıkıntılar çektiğini CHP iktidarında işsizlik problemi ortadan kalakacaktır dedi.

Millet Vekili seçilirsem Sağlık sektöründeki yolsuzlukları araştıracağını AKP’nin saglıkta devrim yarattık söyleminin gerçeği yansıtmadığı, Hastahanelerde kuyruklar devam ettiğini, sistemin çöktüğünü, Eczanelerde sorunların devam ettiği ve İlaç sanayi ülkede büyük yolsuzluklar ve rantlar içinde olduğunu, denetimlerin yeterli düzeyde olmadığını, petrolden sonra en büyük dolar piyasasının ilaç sektörü olduğunu ve bundan eczaneler ve dolayısı ile halk mağdur durumda olduğunu belirtti.

AKP saglıkta devrim değil sömürge ve rant yaratmıştır açıklaması yaptı.

Bugüne kadar hiç bir şekilde mezhep ve köken siyaseti yapmadığını belirten Dr. Ahmet Kartalkanat sol gelenekten geldiğini ve öğrencilik yıllarının Ankara Tıp Fakültesinde “Asker Ahmet” öğrenci lideri iken bugün Eyüp’te Dr, Ahmet Kartalkanat aynı mücadeleye hiç bırakmadan daha güçlü bir şekilde devam ediyor dedi.

image