Son Dakika Haberler

AKP YASAKLARLA DÜNYADA ATILIM REKORU KIRIYOR

AKP YASAKLARLA DÜNYADA ATILIM REKORU KIRIYOR
Okunma : 26 views Yorum Yap

TBMM Genel Kurulu’nda bir konuşma yapan CHP İstanbul Milletvekili Didem ENGİN, AKP’nin son günlerde artırdığı baskı ve yasakları kinayeli bir dille eleştirerek “Diğer ülkeler Endüstri 4.0 gibi, dijitalleşme gibi fuzuli işlerle uğraşa dursunlar, AKP Hükümeti bu muazzam demokratikleşme atılımlarıyla bir kez daha dünyada saygınlığımızı en üst noktalara taşımıştır” dedi.

“AKP’nin ‘demokrasi’ sloganıyla başlattığı ‘yeni atılım’ döneminden ışık hızıyla atılım ve demokratikleşme haberleri gelmeye başladı” diyen Didem ENGİN, bu haberlere örnekler verdi.

Ankara Valiliği’nin güneş battıktan sonra ateş yakılmasını, türkü ve şarkı söylenmesini yasakladığını hatırlatan Didem ENGİN, “Bitlis’in 5 köy muhtarı, referandumda köy sandıklarında evet sonucu çıkmadı diye kaymakam tarafından görevlerinden alındı. İşçi grevleri, ulusal bayramlarımızı kutlama ve ATA’mızı anma etkinlikleri OHAL’de çok tehlikeli ve riskli oldukları gerekçesiyle birer birer yasaklanıyor” diye konuştu.

“Ülkemizde ileri demokrasinin gelmiş olduğu bu noktayı tüm dünya ülkelerinin kıskandığının farkındayız” diyen Didem ENGİN, “Diğer ülkeler Endüstri 4.0 gibi, dijitalleşme gibi fuzuli işlerle uğraşa dursunlar, AKP Hükümeti bu muazzam demokratikleşme atılımlarıyla bir kez daha dünyada saygınlığımızı en üst noktalara taşımıştır” dedi.

Didem ENGİN, sözlerini “İşte AKP, işte atılım, işte demokrasi!” diyerek bitirdi