Son Dakika Haberler

AKP'nin Ahlak Zabıtalığı Aileleri intihara Sürüklüyor

AKP'nin Ahlak Zabıtalığı Aileleri intihara Sürüklüyor
Okunma : 137 views Yorum Yap

AilelerKızlı- Erkekli dediler, siyasi gündemi değiştirmek için kullandıkları kelimeler aileler için kabus oldu, AKP hükümeti halkın psikolojik
Hastalıklara girmesine neden oldu.
AKPli bir babanın akıl almaz tavrı neticesinde kızı Okulu’ndan oldu, annesi intihara kalkıştı.
AKP AILELERI INTIHARA SÜRÜKLÜYOR
Başbakan Erdoğan’ın “kızlı erkekli aynı evde kalıyorlar” diyerek engelleneceğini söylemesiyle gündeme üst sıralara yerleşen ahlak zabıtalığı, Çatalca’da bir AKP’linin aile yaşamında kabusa neden oldu. Bir okul müdürünün zabıtalığa soyunmasıyla başlayan olaylar sonucu bir kız öğrenci okulundan olurken annesinin intihara kalkıştığı bildirildi.
Olay Çatalca’da meydana geldi. Hürriyet’in haberine göre Çatalca Çok Programlı Lisesi’nde okuyan 15 yaşındaki M.N. okuldaki bir erkek arkadaşıyla yan yana oturuyordu. Okulun müdür yardımcısına göre M.N. elini erkek arkadaşının omzuna atmıştı. Müdür yardımcısı, M.N.’nin babası Hasan N.’yi okula çağırarak “Kızımız buraya aşk yaşamaya mı yoksa okumaya mı geliyor?” diye sordu. Hasan N., müdür yardımcısına “Benim ahlakımı korumak sana mı kaldı” diye tepki gösterdi. M.N. ve babası, müdür yardımcısını, müdür yardımcısı da M.N.’nin babasını savcılığa şikâyet etti.
ANNESİNİN İLAÇLARIYLA İNTİHARA KALKIŞTI
Son bir haftadır okula gitmeyen M.N. babasının 2’nci kez karakola ifadeye çağırıldığı önceki gün, annesinin tansiyon haplarını içerek intihara teşebbüs etti. M.N. ailesiyle birlikte 4 yıl önce Almanya’dan Türkiye’ye geldi. Babası emekli Hasan N., AKP Çatalca İlçe Yönetim Kurulu yedek üyesiydi.
M.N. 12 Kasım 2013’te Çatalça İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği’ndeki ifadesinde şöyle anlattı:
“BEN SENİN AİLE YAPINI BİLEMEM”
“Öğle arası olduğu için dersim yoktu. Arkadaşlarımın bulunduğu 10/E sınıfına gittim. Arkadaşım İ.’nin oturduğu sıraya oturdum. Ön sıramızda bir erkek öğrenci, yan sıramızda da bir erkek ve bir kız öğrenci oturuyordu. İ. ile babamın yeni aldığı cep telefonuna bakıyorduk. Bu sırada okulun müdür yardımcısı Z.O. sınıfa girdi. ‘Ne yapıyorsun sen burada?’ deyip enseme vurdu. Beni, İ.’yi ve yan yana oturan diğer öğrencileri odasına götürdü. ‘Kim kiminle sevgiliyse ayrılsın, yan yana geçsin’ dedi. Sevgili olmadığımızı söyledik. Babalarımızın cep telefonu numaralarını aldı. Babamı arayıp, ‘Acilen okula gelin’ dedi. Babamı bir süre kapısının önünde bekletti. Sonra eliyle içeri çağırdı. ‘Kızınızın ilişkisi olduğunu biliyor musunuz? Kızınız buraya okumaya mı yoksa aşk yaşamaya mı geliyor?’ diye sordu. Babam cevap vermedi. Ben sevgilim olmadığını, olursa aileme söyleyeceğimi anlattım. Hocam bana, ‘Kızım ben sana sormadım. Ben senin aile yapını bilemem’ dedi. Kapı açıktı. Herkes girip çıkıyordu. Babam çok sinirlendi. Hocamla tartıştılar. Araya başka hocalar girdi. Sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün yanına gittik. Sonra da savcılığa suç duyurusunda bulunduk.”
“KOLU ERKEK ÖĞRENCİNİN OMZUNDAYDI”
Müdür Yardımcısı Z.O. ise “Şikâyet üzerine o sınıfa gittim. M.N.’nin kolu samimi bir şekilde erkek öğrencinin omzundaydı. Babasını çağırdım. Gayet sakin bir şekilde gördüklerimi anlattım. Odamın kapısı kapalıydı. Yanımızda sadece disiplin kurulu üyesi olan bir öğretmenimiz vardı. Öğrencinin velisi birden bağırıp çağırmaya başladı. Neden böyle yaptığını anlamadım. Beni tehdit de etti. Savcılığa suç duyurusunda bulundum” dedi.
“PARTİMDEN AYRILDIM”
Kızı M.N.’nin bir daha okuluna dönmek istemediğini anlatan Hasan N., “Kızımın bu olayın yaşandığı hafta sınavları vardı. Hiçbirine giremedi. Bu çocuğun durumu ne olacak. Bir daha o okula dönmeyeceğini söylüyor. Kızımı ya özel bir okula ya da başka bir ildeki bir okula göndereceğim. Ayrıca bu olayın ardından partideki tüm görevlerimden de istifa ettim” diye konuştu.