Son Dakika Haberler

“Anahtarınız” YOKSA Çilingir Çağırın. ÇIKAMAZSINIZ. Mustafa Balcı

“Anahtarınız” YOKSA Çilingir Çağırın. ÇIKAMAZSINIZ.  Mustafa Balcı
Okunma : 89 views Yorum Yap

anahtarCHP Üyeleri zor günler yaşıyor!

Karar verme aşamasında yaşanan zorluklar kendi içinde çelişkileri barındırıyor, her ilçeden birçok aday adayı çıkması, bu adayların, siyasette kendini ispat etmiş ve başarılı olmuş duayenler ile birlikte hareket etmeleri, eski oyunların yeniden canlanması, siyasette yeniden kutuplaşmalar, farkında olmadan veya bilerek kurulan yeni guruplar beraberinde yeniden, yeni projeler ile birlikte aynı oyuncuların sahne alması, yaşanacak olan ön seçimde sonuçlara etki olacaktır.

Tüm ilçelerin eski üye yapısındaki kadrolu üyeleri, CHP ilçelerinde delege seçimleri, ilçe  ve il kongreleri yaşamış olan insanlar gergin ortamda nasıl hareket edeceklerini biliyorlar.

Yeni üyelerin böyle bir becerisi yok!

Sözüm ona Yeni CHP hareketi olarak algı yönetimi ile yapılan ve akabinde Gezi direnişi ile devam eden gençlik hareketleri tüm ilçelerde yeni üye kayıtları müracaatları olmasını sağlamış ve parti son 4 yılda üye kayıtlarında mesafe kat etmiştir.

Ön seçimde Yeni CHP hareketi üyelerini yine eski duayenler yönetecek, tecrübe ve disiplin, ön seçimlerde üye taşıma ve yönlendirme çalışmaları yapılacak, kendi özgür iradeleri ile değil, kurumsallaşmış ve ekip çalışması olan kişiler  guruplarla birlikte hareket edecekleri görülmektedir.

****

Ön seçimler, İstanbul’da CHP’ye yeni üye olmuş kişileri harekete erkenden geçirmiştir. Farklı bir heyecandır, Enerjidir, Sinerjidir.

Bir partinin çalışacak eleman bulamazken, ön seçimde bir çok aday adayı çıkması,  tüm kadroların hızlı ve organize bir şekilde çalışmalarını sağlamış, parti ayağa kalkmış ve tüm bilinçli,  bilinçsiz, örgütlü veya örgüt disiplini almamış, parti tüzüğünü bilen lakin temayül’ü tanımayan, siyasi ahlak kuralını hiçe sayan ve beni kimse yönetemez, ben kendi geleceğim için kendi adaylarımı belirlerim mantığı ile kapıların bazılarını kapatmış olduğunu görüyoruz.

“Anahtarsız Kapıyı Açamazsınız”

CHP’de kurumsal siyaset yapmak, deveye hendek atlatmaktır.

Birçok insan CHP’nin yapısını bilmeden aday adayı olmuştur, Müthiş bir geçmiş, kariyer, vizyon, sıra ile dizilmiş diplomalar ve masterler olabilir, CHP içinde büyük çoğunluk seçerken, CV’’ye bakmamaktadır.

Parti içinde çalışmalara, emek ve mücadeleye, parti için neler yaptığına bakmaktadır.

Bilim adamı olabilir, dünyayı kurtaracak buluş yapmış ve gerçekleştirmişsinizdir, Partinize gidiyorsunuz, üyelerinizle buluşuyorsunuz, konuşuyorsunuz, toplantını bitiyor,  müthiş konuşmalar ve herkes Türkiye’nin tek kurtuluşu olarak sizleri görüyor olabilir.

O toplantıdan çıkmanız için kapıyı açmanız gerekmektedir. Anahtarınızı bulmak zorundasınız. Kapalı kapıyı kırıp çıkabilirsiniz, peşinizden kapıyı kırdığınız için kimse o kapıdan çıkmayacaktır.

Siz anahtarınızı bulunuz! Bulamıyorsanız çilingir çağırın ve bizler yardım edelim.

YOKSA ÇIKAMAZSINIZ.

Mustafa Balcı