Son Dakika Haberler

Ankara'da Öğretmenlere sert müdahale yapıldı

Ankara'da Öğretmenlere sert müdahale yapıldı
Okunma : 131 views Yorum Yap

Eğitim sen
Eğitim sen
Öğretmenlere Ankara’da sert müdahale yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığına yürümek isteyen. Öğretmenlere Eğitin sen üyelerine gaz bombaları atıldı.
Odatv / Eğitim-Sen’in “Meslek onurumuza, geleceğimize ve haklarımıza sahip çıkmak için” diyerek çağrı yaptığı miting için binlerce öğretmen, öğrenci ve veli Ankara Tandoğan Meydanı’nda bir araya geldi.
GMK Bulvarı’nı trafiğe kapatan eğitim emekçilerinin elinde AKP ve Cemaat arasındaki dershane tartışmasından kızlı-erkekli öğrenci evlerine, karma eğitimden baskı ve soruşturmalara kadar çeşitli dövizler bulunuyor.
Kızılay Meydanı’na ulaşan eğitim emekçilerinin önüne polis barikat kurdu ve ‘dağılın’ anonsları yaptı. Barikatın kaldırılmasını isteyen Eğitim-Sen üyeleri, Milli Eğitim Bakanlığı’na yürümek istedikleri belirtiliyor.
Güncelleme 14:04
Polis, Ankara Menekşe Sokak’taki FKF bürosuna da gaz attı.
Güncelleme 13:32
Yoğun bir biçimde gaz bombası kullanıldı. Polis, öğretmenleri GMK Bulvarı’nda öğretmenlere müdahalesi sürüyor.
Güncelleme 13:30
Eğitim emekçisi bir kadın başından gaz kampüsüyle yaralandı. Emekçiler, biber gazından korunabilmek için alış veriş mağazalarına ve bina içlerine sığındılar.
Polis, GMK Bulvarı’ndaki binlerce emekçiye gaz bombaları ve tazyikli suyla çok sert müdahale etti. Bulvara bakan ara sokaklara da aralıksız gaz atılıyor.