Son Dakika Haberler

Ankara’da Sarıgül’ün CHP’ye Katılım Mitingi

Ankara’da Sarıgül’ün  CHP’ye Katılım Mitingi
Okunma : 122 views Yorum Yap


chp_sarigulMustafa Sarıgül Ankarada CHP’ye katılım mitingi yaptı, Aylarca CHP’ye katılması gündeme gelen ve İstanbul Büyükşehir aday adaylığı için tek çare olarak kabul edilen Mustafa Sarıgül, kamuoyunda anketlerde öne çıkması neticesinde CHP için olmazsa olmazlar arasına girmişti. Ankarada binlerce kişi mitinge katıldı.

Ankarada CHP’ye katılımının mitinginde Mustafa sarıgül’e parti kimliğini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdarolu  verdi.

“ÇARŞININ GÜCÜNE GÜÇ KATMAYA GELDİK”

Mustafa Sarıgül ‘Ölesiye ölesiye Özledim’ türküsüyle Genel Merkez önüne geldi ve ‘Çarşının gücüne güç katmaya geldik’ tezahüratı binaya girdi.

Sarıgül ile Kılıçdaroğlu görüşmeden sonra el ele kürsüye çıktı. Sarıgül’ün kısa konuşmasının ardından CHP liderinden kimlik kartını aldı.

SARIGÜL:  GÜN BİRLİK GÜNÜ ELELE OMUZ OMUZA OLMA GÜNÜ

Sarıgül konuşmasında şunları söyledi:

Barış için özgürlük için demokrasi için Türkiye’mizin her noktasında İstanbullumuzdan bu güzel günü onurlandıran şereflendiren bütün yurttaşlarımı hiçbir siyasi parti gözetmeden Genel Başkanımızı Sayın Kılıçdaroğlu ile birlikte saygıyla sevgiyle selamlıyorum. Bu büyük demokratik buluşmaya hoşgeldiniz. Gün birlik günü gün el ele kol kola omuz omuza olma günü…

Bu önemli ayda bu Muharrem ayında rabbim bizi burada buluşturdu. Tutmuş olduğunuz oruçları Allah’ın makbul eylesin. Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu ile birlikte diyoruz ki Ramazan ayı da bizim Muharrem ayı da bizim. Başı açık olan kardeşimiz de bizim başı kapalı olan da bizim.

İSTANBUL’UN ANAHTARINI GENEL BAŞKANA GETİRECEĞİZ

Genel Başkanımızın olduğu yerde bizim fazla konuşmamız doğru değil. Artık muhalefetteki son günlerimiz. İstanbul’un anahtarını Genel Başkana getireceğim.

KILIÇDAROĞLU:  BİZ SİYASETİ KADIN ERKEK EŞİTLİĞİ İÇİN YAPARIZ

Sarıgül’ün ardından konuşan Kılıçdaroğlu ise şunları söyledi:

Bir şeyden emin olmanızı istiyorum. Tek amacımızı var halkın çıkarlarına odaklanmak ve halkın haklarını korumak.

Sizin söylediğiniz gibi el ele kol kola omuz omuza yürek yüreğe iktidara yürüyeceğiz.

Biz siyaseti halka adanmışlık olarak biliriz. Biz siyaseti cebimizi doldurmak için değil halkın zenginliği için yaparız. Biz siyaseti onurlu Türkiye’ye yüceltmek için yaparız. Biz siyaseti kadın erkek eşitliği için yaparız. Biz siyaseti Türkiye’nin bayrağını uluslararası arenada onurla dalgalandırmak için yaparız. Türkiye Değişim Hareketi’nin yiğit insanları sizi Cumhuriyet Halk Partisi’nde görmek. Beraber olmak el ele omuz omuza olmak bu mücadeleye katkı vermek için Ankara’ya geldiniz beraber olacağız beraber yürüyeceğiz.

Türkiye zor bir süreçten geçiyor, her sabah gazeteleri yurttaşlarımız kaygıyla ellerine alıyor. İşsizlik var yoksulluk var yolsuzluk var. Bizlere düşen görev Türkiye’yi aydınlığa çıkarmak. Bunun yolu beraber olmaktan geçiyor.

SİYASETTE GENÇLERİN ÖNÜNÜ AÇMAK ZORUNDAYIZ

Türkiye Değişim Hareketi’nin Ankara gelişi, beraber oluşumuz halka bir umut verecektir. Siyaset umut üzerinden yapılır. Ayrılığa gayrılığa yer yok. CHP’de çok büyük değişikler oldu.

1) Eskiden genel başkan seçilirken herkesin genel başkanın önünde imza atması gerekiyordu.

2) Yüzde 33 cinsiyet kotası getirdik. Kadın kardeşlerimiz daha fazla siyasete girecek dedim.

3) Yüzde 10 gençlik kotası getirdik. Siyasette gençlerin önünü açmak zorundayız.

4) Diyorlardı ki siz Sivas’ın ötesine geçemiyorsunuz ama bugün…

CHP’Lİ OLMAK HARAMİLERİN İKTİDARINA KARŞI SAVAŞ VERMEK DEMEKTİR

CHP’li olmak kolay değildir. CHP’li olmak kul hakkı yememektir. CHP’li olmak demek kadın erkek eşitliğine inanmaktır, halk için çalışmak demektir. Haremilerin iktidarına karşı savaş vermek demektir.

CHP’li olmak demek bu ülkede bir tek çocuğun bir akşam yatağa aç girmemesini istemek demektir. Özel yaşama saygı duymak, adam gibi adam olmak demektir.

CHP’li olmak her bireyin ben Mustafa Kemal’im demesidir. Türkiye Değişim Hareketi, değişim mi yapmak istiyorsunuz, işte CHP burada. Özellikle gençlere sesleniyorum gelin değişimi beraber yapalım. Kişisel hesaplar peşinde olmayacağız, küçük hesaplarla bölünmeyeceğiz.

Bütün kadın kardeşlerime sesleniyorum, AKP’ye oy vermiş kadın kardeşlerime sesleniyorum gelin size seçme ve seçilme hareketini veren CHP’ye oy verin.

GEZİ’DEKİ GENÇLER TARİH YAZDI

Türkiye için güzel bir gün. Umudumuzu yedine yeşertmenin günüdür. Birlikte olmanın günüdür. Beraber mücadele vermenin günüdür. Bunu yaptığımız zaman Türkiye’yi çağdaş uygarlığa ulaştıracağız.

Hedef örgütlü toplum olmak, örgütlenmek. Bir şey daha söyleyelim. Gençler umudumuz olan gençler, Gezi olaylarıyla olağanüstü bir gelişmenin altına imza attınız.

O gençler bir tarih yazdılar. O gençler özgürlük ve demokrasi söylemini bütün dünyayı haykırdılar. Bir kişi hariç. Sesimiz dünyaya meydan okumaksa sesimiz öyle çıkacaktır. Birisinin lütfettiği kadarını değil hakkımız olanı istiyoruz diyor o gençler. Onlara şunu söylüyorum: Korkmayın çekinmeyin. Artık daha güzel bir CHP var. Türkiye Değişim Hareketi CHP ile birlikte.

İstanbul’u siz çok iyi biliyorsunuz. Sultanahmet’i bile ranta kurban ettiler. İstanbul’u yeniden ayağa kaldırmak, İstanbul’u saygın bir dünya markası haline getirmek, bunu yapacak olan biziz. Bunu biz sağlayacağız.

İSTANBUL AYAĞA KALKACAK

Göreceksiniz, İstanbul ayağa kalkacak, eski görkemli günlerine kavuşacak, insanlar 2,5 saatini trafikte kaybetmeyecek.

 

Biz cebimizi değil kentimizi düşünüyoruz. Otoriter bir yapının adım adım geldiğini biliyoruz. Sadece biz farkında değiliz bunun. Bütün dünya biliyor. Kim yaptı bunu Gezi’deki gençler yaptı bunu. Gençlerin ve kadınların olduğu bir CHP Türkiye’nin güvencesidir.