Son Dakika Haberler

Arınç. Kadın Millet Vekillerimiz Mecliste Başlarını Örtebilir

Arınç. Kadın Millet Vekillerimiz Mecliste Başlarını Örtebilir
Okunma : 127 views Yorum Yap

page_7678_turban_meclisNihayet karar verecekler ve Mecliste Türbanlı vekillerimizi göreceğiz. Türkiye’nin en önemli sorunu nihayet çözülüyor. Ülkemizin kalkınmasında ve dünyanın sayılı ülkeleri arasına girmemizdeki en büyük engel nihayet kalkıyor. Türban meclise girdiğinde kalkınmamızı sağlayacağız. sanaai devrimini tamamlayacağız, uzay teknolojisine geçeceğiz. Dünyanın en büyük ekonomisine sahip olacağız. 21. yüz yılda insanların kafalarındaki saçların gözükmemesi için Anayasaya madde koyuyoruz. Canım Ülkem..
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Suriye’ye yönelik olası uluslararası müdahaleye Türkiye’nin kayıtsız kalmayacağını söyledi. Arınç, “Gerekirse bir tezkere çıkarır, böyle bir koalisyonun içinde yer alırız” dedi. İmralı süreci gereği genel affı düşünmediklerini kaydeden Arınç, BDP’yi eleştirerek, “Bize tarih vermeleri, ‘şu tarihe, bu tarihe kadar’ demeleri şık değil” diye konuştu.
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Habertürk’te katıldığı bir programda gündemdeki konulara ilişkin soruları yanıtladı. Suriye’ye yönelik uluslararası müdahale olasılığını değerlendiren Arınç, gerekirse meclis’ten yeni bir tezkere çıkarabileceklerini söyledi.
“Meclisten geçer, meclis karar verirse biz böyle bir şeyin içerisinde yer alabiliriz. Daha önce geçirilen tezkerelerde zaten bazı haklarımızı kullandık veya kullanmak üzereyiz. Daha önce geçirilen tezkerelerde zaten bazı haklarımızı kullandık veya kullanmak üzereyiz. Bunun için de yeni bir tezkere gerekirse, gerekirse diyorum, elimizdeki mevcut imkanlara bakarız, meclise geliriz, o zaman CHP karşı çıkar, MHP de umarım karşı çıkar çünkü ağızlarının çalımına bakarsak onlar da böyle bir operasyonun içerisinde Türkiye’nin yer almasını istemiyor olabilirler.Gücümüz yeterse biz çıkarırız ve böyle bir koalisyonun içerisinde yer alırız”
İmralı sürecine ilişkin soru üzerine ise Arınç, BDP’den, demokratikleşme paketine ilişkin gelen açıklamalara da tepki gösterdi.
“Bize tarih vermeleri, ‘şu tarihe, bu tarihe kadar’ demeleri şık değil. bir hükümeti, bir siyasi iradeyi baskı altında tutmak veya ‘şu tarihe kadar olursa böyle olur, olmazsa şöyle olur’ demek doğru değil bir düzenleme yapacaksak bu 15 ekime kadar olabilir affı bunu muhalefetin dillendirmesi veya hükümetlerin ‘yaparız, yapacağız, düşünebiliyoruz’ demesi kesinlikle toplumsal barışı bozar ve ortada fayda yerine zarar meydana gelir. Hiçbirimiz, hükümet üyesi olarak, başbakanımız olarak affı düşünmüyoruz. Gündemimizde af yok”
BÜLEN ARINÇ KADIN MİLLET VEKİLLERİMİZ BAŞLARINI ÖRTEBİLİR
2015 genel seçimlerine ilişkin de konuşan Bülent Arınç, Başörtülü milletvekilinin seçilebileceği sinyalini verdi.
“Öyle bir düzenleme, öyle bir anlayış olmalı ki kadın milletvekilleri de başörtülü olabilir MHP ile bu konuda belki bir anlayış beraberliğine gidebiliriz ama yıllarca bunu laikliğe karşı irtica olarak görmüş CHP’nin bugün durduğu yeri bilmemiz lazım. Böyle bir anlayış yerleşirse 2015’e kadar, yeni seçimi beklemeye gerek yok, parlamento içindeki bazı kadın milletvekillerimiz başlarını şimdiden örtebilir.” “Eğer başörtülü aday olursa, başörtülü aday seçilirse başörtülü milletvekili kadın olabilir”