Son Dakika Haberler

ASLA GERİ ADIM ATAMAYACAĞIZ

ASLA GERİ ADIM ATAMAYACAĞIZ
Okunma : 85 views Yorum Yap

Sarıyer Belediye Meclisi Mayıs ayı oturumu Yeni Başkanlık Binasında gerçekleşti.

Mahalle Dernekleri Büyükşehir Belediyesi’nden dönen Islah İmar Planları için meclis salonunu doldurdu ve alınacak kararı merak la beklediler. CHP Grup Başkan Vekili Gökan Zeybek bu inandığımız davayı sonuna kadar gideceğiz. Bir Bürokratın böyle bir meclis kararını geri göndermesi hukuken mümkün değil dedi. Önümüzdeki ay diğer 3 mahalleninde planlarını meclisten geçirerek İBB ye göndereceğiz açıklaması yaptı.

1 MAYIS’I SAVUNMAK AKP’Lİ HİCRAN ÇELİKYAY’A KALDI

Türkiye’nin AKP hükümeti döneminde 15 yıllık diktatörlük dönemi devam ederken AKP Meclis Üyesi Hicran Çelikyay 1 Mayıs işçi Bayramını savundu ve İşçilere Bayram haklarını AKP iktidarı verdiğini belirtti.Sarıyer Belediyesi’nde çalışan işçiler ile hakların korunmadığını öne sürdü.

Hicran Çelikyay Gazlardan, Tomalardan, Tutuklamalardan, işkencelerden, 1 Mayıs bayramına katılmak için alan girerken ölen insanlardan bahsetmedi, 

ASLA GERİ ADIM ATMAYACAĞIZ

Ocak, Şubat, Mart ayında İBB’ye gönderilen imar islah Planlarının iadesi hakkında konuşan CHP Grup başkan Vekili Gökan Zeybek İBB ile yapılan yazışmaları ve ve BB’den geri gelen iade yazısının tarih ve günlerini açıkladı.

Gökan Zeybek : Referandum sonuçlarının tartışıldığı bir dönemde bu yazıyı bir bürokratın kendi başına yazamayacağını biliyoruz, bunun arkasında istanbul’u yöneten siyasi iradenin hem AK parti siyasi iradesi ve hem Büyükşehir’in iradesi olduğunu hepimiz biliyoruz, Sarıyer Cumhuriyet Halk Partisini görüşü biz başladığımız yoldan yürümeye devam edeceğiz, Belediye başkanımız bu yoldan kim dönerse dönsün biz bu yolo gövdemizi, kellemizi koyduk dediği noktada bilinmesini istiyoruz ki bizde CHP grubu olarak bu noktada kellemizi ortaya koyduk ve asla geri adı atmayacağız” dedi.

FAALİYET RAPORLARINI OKUMUYORSUNUZ

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, çoğu yerde ve belediyelerde işçilerin özlük hak ve tazminatlarının ihmal edildiğini ancak Sarıyer Belediyesi olarak bu konulara azami derecede hassasiyet gösterdiklerini söyledi. Sarıyer Belediyesi’nin işçi hakları ve emeğe değer verdiğini vurgulayan Başkan Şükrü Genç,“Faaliyet raporlarını okumuyorsunuz. Okumuş olsaydınız bunları görürdünüz. İşçilere ödenen tazminatlar ve emeğe verdiğimiz öneme yönelik attığımız adımların hepsi raporlarda var ” dedi.

MEYDANLARI KİM DAHA ÇOK DOLDURUR TARTIŞMASI

Ak Parti Grup Başkanı Nurettin Çelik “Taksim Meydanı’nda işçilerin toplanmasını eleştirerek, “Biz parti olarak milyonların toplandığı mitingler yaptık. Eğer amaç İşçi Bayramı’nı kutlamaksa gidin Yeni Kapı’da, Maltepe’de kutlayın.”dedi.

CHP Meclis Üyesi Mustafa Oktay AksuYeni Kapı’da alan yaptık gücünüz varsa Yeni Kapı’yı  doldurun demek gerçekten üzüntü verici. CHP’nin kendisi miting yapacaksa Yeni Kapı’ya milyonları toplayacak gücü de var. İstanbul’un neresinde miting yapacaksa oraya milyonları toplayacak gücüde var. 1 Mayıs işçi bayramı sendikaların, Sivil Toplum Kuruluşlarının ve partilerin katıldığı işçi bayramı, Buradan olayı başka bir yere çekmek, gerçekten doğru olmadı bunu Meclis’in takdirine bırakıyorum” dedi.