Son Dakika Haberler

ATATÜRK ROZETİNİ TAKMA ZORUNLULUĞU GETİRDİ

ATATÜRK ROZETİNİ TAKMA ZORUNLULUĞU GETİRDİ
Okunma : 156 views Yorum Yap

Atatürk resimlerinin özellikle anma günü adı altında yeni basılan paralardan kaldırıldığı gözlemlendiği son yıllarda bir sevindirici haber Pegasus hava yollarından geldi.

ALKIŞLIYORUZ

Pegasus Hava Yolları, Hosteslerin yakasına Atatürk rozetlerini takmayı zorunlu hale getirdi.

Daha önce bir internet sitesinin haberi üzerine açıklama yapmak zorunda kalan şirket almış olduğu kararla kıyafetlerde Atatürk rozetini zorunlu hale getirdi.

İşte Pegasus’un o habere karşı basın açıklaması:

Türkiye’de havacılığı değiştiren hava yolu olarak Pegasus, günümüz modern Türkiye’sinin ve havacılığın temellerini atan büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve öğretilerine bağlı ve saygılı bir kuruluştur.

Bu vizyon ve anlayış çerçevesinde, kabin ekiplerimizin Atatürk rozeti takmasının yasak olduğuna yönelik medyada yansıma bulan iddiaların kesinlikle doğru olmadığını bildirmek isteriz.

Kabin ekiplerimize dağıtılan üniforma kullanım kuralları kılavuzlarında, ekiplerimizin Atatürk rozeti takabilecekleri özellikle belirtilmektedir.

Kabin ekiplerimizin üniformaları yakın zamanda yenilenmiştir. Bu esnada kabin ekiplerimizin üniformalarında çok çeşitli ebat ve renklerde farklı rozetler taktıkları görülmüştür.

Bu değişimden önce, kullanmakta olduğumuz üniformalarımıza uygun olarak “kırmızı Türk bayraklı Atatürk rozeti” yaptırarak, 10 Kasım’da kabin ekiplerimizle takmaları için paylaşmıştık. Ancak bu yıl itibarıyla değişen üniformalarımızda kullanılan bröveler ve isimlikler, nakışla işlenmek yerine rozet formunu almıştır. Bu nedenle yeni bir Atatürk rozeti tasarımının üretilmesi ihtiyacı doğmuştur.

Üniformalarda bütünlüğün sağlanması amacıyla, yeni üniformalarımızla uyumlu olacak şekilde, kabin ekibimizin yakalarına takılan bröveler ile aynı materyalden tek tip standart bir Atatürk rozetini (Kemal Atatürk imzası şeklinde) ürettirmek için halihazırda görüşmelerimiz sürmektedir. Teklif alma aşaması tamamlanan yeni rozetlerin üretiminin Nisan ayı içinde tamamlanmasını ve 23 Nisan’da kabin ekiplerimize takmaları için ulaştırılmış olmasını hedefliyoruz.

Pegasus Ailesi’nin çatısı altında Atatürk rozetlerinin kullanımın yasaklanması gibi bir durum kesinlikle mevcut değildir.

Saygılarımızla,
Pegasus Hava Yolları