Son Dakika Haberler

Atatürk ve İnönü’ye ‘iki ayyaş’ diyen o adamı indirmek için buradayım

Atatürk ve İnönü’ye ‘iki ayyaş’ diyen o adamı indirmek için buradayım
Okunma : 35 views Yorum Yap

muharrem_11_1CHP Genel Başkan adayı Muharrem İnce, “Ben genel başkan olduğumuzda CHP’nin ışıkları sabaha kadar yanacak. Onun içni buradayım. 15 yaşındaki Berkin’imin anasını meydanlarda yuhalatan o adamı oradan indirmek için buradayım” dedi.

İnce, “Çocuklarımızı istenmediği okullara yerleştirenleri engellemek içni buradayım. Dolar Euro sevdasına düşmüş bir Başbakanı, Atatürk ve İnönü’ye ‘iki ayyaş’ diyen o adamı indirmek için buradayım. Cumhurbaşkanını yüce divana göndermek için buradayım” diye konuştu.

CHP Genel Başkanı adayı Muharrem İnce 18. Olağanüstü Kurultay’da konuşuyor.

İnce, kurultayda mevcut Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile CHP Başkanı olmak için yarışacak.

Muharrem İnce’nin konuşmasının satırbaşları şöyle:

Bağımsızlık ateşini bugüne taşıyanlar merhaba, Merhaba selam olsun sana sarı saçlı mavi gözlü devrimci Mustafa Kemal Atatürk. Ege’nin ballı incilrlerine, Diyarbakırın karğuzunu üretenlerine, İç Anadolu’nun buğdaylarını üreten kavrulmuş yüzlere selam olsun.

Umut bir issi bir başlangıçtır, inanmak, inandırmaktır. Umut varsa zorluk yoktur, bahane yoktur. Bizim için imkansız yoktur, bahane yoktur. Bir sözde yürek, o yürekte alev varsa o alev vatani CHP sevgisiyse zorluk yoktur. Engel yoktur.

Ben genel başkan olduğumuzda CHP’nin ışıkları sabaha kadar yanacak. Onun içni buradayım. 15 yaşındaki Berkin’imin anasını meydanlarda yuhalatan o adamı oradan indirmek için buradayım. Çocuklarımızı istenmediği okullara yerleştirenleri engellemek içni buradayım. Dolar Euro sevdasına düşmüş bir Başbakanı, Atatürk ve İnönü’ye “iki ayyaş” diyen o adamı indirmek için buradayım. Cumhurbaşkanını yüce divana göndermek için buradayım