Son Dakika Haberler

Av. Necati Yıldırım BELGELER ile Cevap Verdi.

Av. Necati Yıldırım BELGELER ile Cevap Verdi.
Okunma : 113 views Yorum Yap

Necati_davaCHP Sarıyer Belediye Başkan Aday adaylarından Av. Necati Yıldırım, bu hafta içinde bazı yerel gazetelerde yayınlanan şahsı hakkında haksız olarak, kasıtlı olduğu düşünülen haber doğrultusunda Sarıyer gazetesine açıklamalar yaptı.

Sarıyer Gazetesi’ne konuşan Yıldırım ”CHP’de tartışma ve kavga var görüntüsü vermeye çalışanlar, umduğunu asla bulamayacaklar. Kimse heveslenmesin biz birlik ve bütünlük içinde bu seçimde de Sarıyer’i yine yeniden kazanacağız. Bu kirli oyunlar ve hesaplar hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır” dedi.

SİYASİ RAKİPLERİ YIPRATMA OPERASYONU HABERLER

Türkiye de bugün yaşanan siyasi gelişmeler doğrultusunda, “Asrın Yolsuzluk ve Rüşvet operasyonu çevresinden zor duruma düşen AKP hükümeti ulusal yandaş basında ve yine yerel basında büyük savaşlar vermektedir”. Ayakta kalma mücadelesi veren AKP hükümeti tüm olanaklarını kullanmaktadır. Bunun içinde taraftarlarına “sosyal paylaşım sitelerinde”, “Sivil Toplum Kuruluşlarında” büyük bir mücadeleye girerek CHP adaylarını kısmi olanakları kullanarak kirli siyasi savaş içinde bulunmaktadır.

Sarıyer de CHP içerisinde başkan aday adaylarının “birlikte hareket” edebilecek oluşu dolayısıyla bazı CHP adayları, siyasi arenada aday eksiltemeye gitmek için yerel basına olumsuz haberler sızdırmakta ve bu siyasi savaşım içerisinde CHP’yi kamuoyu içinde ”kavga var” havası verilmeye çalışılması “siyasi psikolojik savaşın” boyutlarını göstermektedir.

Türkiye genelinde  AKP taraftarlarının oluşturduğu bazı Sivil Toplum Kuruluşlarınında “Perde Arkasından” siyasi oyunun parçası olarak hareket etmeleri, İç iktidar hırsları, “Cemaat- Hükümet” savaşları, CHP adaylarının hedeflerini “kirli oyunlarla” siyasi geleceklerini kesmeye çalışmaları, çanak tutmaları gözlerden kaçmamaktadır.

Av. Necati Yıldırım. “KASITLI HABERLER BİRLİĞİMİZİ BOZAMAZ diyerek, “oynanan ve kurulmak istenen oyunlara alet olmayacağını belirterek, CHP İktidarını kimse durduramaz. Aday Kim olursa olsun. Sarıyer de ve İstanbul da biç bir oyun iktidar olmamızı, seçimleri kazanmamızı engelleyemeyecek” dedi.

Av. Necati Yıldırım, dava ile ilgili belgeleri ve tutanakları, CHP tüzüğünün ilgili maddesini kamuoyuna belge olarak sundu.

 “TÜZÜK” GÖREVDEN ALINANLARIN YERİNE SEÇİM

Madde-44

Üst yönetim birimince görevden alınan il, ilçe başkanı ve il, ilçe yönetimleri  yerine, aşağıdaki biçimde yenileri seçilir:

A) Başkan görevden alınmışsa, kendi yönetim birimi yenisini seçerek  görevlendirir.

B) İl başkanı ve il yönetim kurulu birlikte veya yalnız il yönetim kurulu  görevden alınmışsa Merkez Yönetim Kurulu, başkan dahil (7) kişilik bir geçici kurul  atar. İl geçici kurulu (45) gün içinde seçimleri yapmak üzere olağanüstü il  kongresini toplar.

C) İlçe başkanı ve ilçe yönetim kurulu birlikte veya yalnız ilçe yönetim kurulu görevden alınmışsa il yönetim kurulu, başkan dahil (5) kişilik bir geçici kurul atar. İlçe geçici kurulu, (30) gün içinde seçimleri yapmak üzere olağanüstü ilçe kongresini toplar.

D) Olağanüstü kongrede, üst yönetim biriminin görevden alma nedenlerini saptayan raporu okunur. Görevden alınanların ve görevden alan üst yönetim biriminin temsilcileri, dilerlerse açıklama yapabilirler. Bu açıklamalardan sonra görüşme açılmaz; seçim yapılır. Yukarıdaki A, B, C, fıkraları uyarınca seçilen başkan ve yönetim kurulu üyeleri görevden alınanların süresini tamamlar.

DAVA İLE İLGİLİ BELGELER

SS_1S_1S_2S_3S_4S_5S_6S_7S_8S_9S_10