Son Dakika Haberler

AVCI KUŞLAR MASLAKTA TERÖR ESTİRDİ

AVCI KUŞLAR MASLAKTA TERÖR ESTİRDİ
Okunma : 93 views Yorum Yap

Avcikuslar
ATMACA’NIN ŞEHİR MERKEZİNDE NE İŞİ VAR?
İlginç olayı izleyen herkesin aklında bu soru vardı. Aslında biz fark etmesek de bu olay ve benzerleri her yıl yaşanıyor. Çünkü İstanbul kuşların göç yolu üzerinde bulunuyor. Özellikle baharın başlangıcında yoğunlaşan göç trafiğinde bu tür görüntülere rastlamak mümkün. 3. köprü, 3. havalanı proje alanının üzerinden yıllık 800 bin kuş süzülerek göç ediyor.
İSTANBUL GÖÇ YOLLARI YOK EDİLDİ
İstanbul’un kuzeyinde bulunan ormanlar üzerinden geçen kuşlar, buralarda geceleyip besleniyor. İstanbul, hem ilkbaharda, hem de sonbaharda leylekler ve yırtıcı kuşların göçüne ev sahipliği yapıyor. Bunun dışında su kuşları ile ötücü kuşlar da İstanbul üzerinden göç ediyor. Dünyanın en önemli yırtıcı kuş göçü yolu üzerinde bulunan İstanbul’dan 1 Mayıs’a kadar on binlerce kuşun geçmesi bekleniyor. Müthiş doğa olayını güvenli sürüş uzmanı Ali İhsan Derindağ görüntüledi.
ATMACA AVINI BIRAKMADI
Yüzlerce karganın bir ağacın dallarında sıkıştırdığı atmaca dakikalarda direndi. Atmaca’nın etrafını çeviren ve dairesel hareketler çizen kargaların bazıları pike yaparak atmacaya saldırdı. Kargadan kat kat güçlü ve yırtıcı olan atmaca avı ile birlikte gözden kayboldu.
Sözcü