Son Dakika Haberler

AYAZAĞA PLANLARI BÜYÜKŞEHİRDEN OY BİRLİĞİ İLEGEÇTİ

AYAZAĞA PLANLARI  BÜYÜKŞEHİRDEN OY BİRLİĞİ İLEGEÇTİ
Okunma : 79 views Yorum Yap

gokanzeybek-67
Uzun yıllar Sarıyer bölgesinde bekleyen 1/100 ölçekli planlar devam ederken Ayazağa 1/1000 ölçekli uygulama imar planları Büyükşehir Belediyesi Meclisinden bugün oybirliği ile geçmesi ile vatandaşlar rahata nefes alabilecek.
AYAZAĞA CEM EVİ YAPILACAK
Kültürel ve Sosyal Tesis alanı olarak ayrılan bin metrekarelik alana Cem Evi yapılmasına karar verildi.
GÖZLER ÇEVRE BAKANLIĞINDA BEKLEYEN PLANLARDA
Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek ısrarla üzerinden durduğu ve yıllarca sorun olan 1/1000 ölçekli uygulamalı imar planları için vermiş olduğu mücadelenin dışında,  2012 yılında çıkan ve Sarıyer, Beykoz Üsküdar ve Beşiktaş’ta beli alanların geri görünüm bölgesi ilan edilerek imara yetkilerinin Belediyelerden alınmasını eleştirmiş ve yapmış olduğu açıklamada  “Sarıyer, Beykoz Üsküdar ve Beşiktaş’ta beli alanların geri görünüm bölgesi ilan edilerek imara yetkilerinin Belediyelerden alınmasına neden olan  yasa bir demokrasi ayıbıdır. Halkın iradesini tanımamaktır. Halkın seçtiği kişilerin yetkisini alıp bir bürokrata vermek yerel yönetim anlayışına terstir. Seçilmişler yerine atanmış bürokratların ellerliyle yapılan planlar vesayetçi planlardır.  Ve bu planlar beli bir sermaye grubu ve beli bir yapıya hizmet etmektedir” ifadelerini kullanmıştı.
GÜMÜŞDERE, KISIRKAYA BAKANLIKTA BEKLİYOR
Gökan Zeybek Sarıyer’in Gümüşdere-Kısırkaya bölgesindeki hareketlilik yaşanmakta olduğu belirtmiş ve uyarmıştı. Zeybek, “ Biz bu bölge planını yaparken çok düşük yoğunluklu bir imar hareketi verdik. Yani yüzde 5 yani 1000 metre kara arsası olana 50 metre kare inşaat izni verdik. Bunu Kurumu Kurulu’nda köylerin mağduriyetini gidermek adına 5 olarak düzenledik. Ancak bizim planımız 2,5 yıldır bakanlıkta onaylanmıyor. Bu bizi endişelendiriyor açıklaması yapmıştı.
AYAZAĞA PLANLARI İMAR VE BAYINDIRLIK KOMİSYON RAPORLARI