Son Dakika Haberler

Ayazağa'da kamyon terör estirdi

Ayazağa'da kamyon terör estirdi
Okunma : 27 views Yorum Yap

img_8757kamyonteror
Sarıyer Ayazağa’da dar bir sokağa giren kamyon park halindeki araçlara ve bir binanın balkonuna çarparak yoluna devam etti. Çok sayıda aracın ve evin hasar gördüğü kazada vatandaşlar sabaha korkuyla uyandı. Kamyonun yoldan geçisi ise güvenlik kameralarına yansıdı.
Sarıyer Ayazağa 122. sokakta sabah saat 07.00 sıralarında meydana gelen olayda sokağa giren bir kamyon araçları ezerek ilerledi. Edinilen bilgiye göre, kamyon dar sokağa çok hızlı bir şekilde girdi. Sokağın dar olmasını umursamayan kamyon şoförü yol kenarına park edilmiş araçlara çarparak ilerlemeye başladı. Çarpmanın etkisiyle bir çok araç yol kenarına savrulurken evlerin balkonlarında hasar gördü. Kamyonun çarptığı araçlardan bir tanesi ise yol kenarında bulunan bir evin çatısına uçtu. Gürültü nedeniyle uyanan vatandaşlar sokağa döküldü. Çatısına bir aracın uçtuğu evde yaşayan insanlar ise evde mahsur kaldı. Çevrede bulunan vatandaşlar çatıya fırlayan arabayı halatla bağlayarak aşağı düşmesini engellerken, evde mahsur kalan komşularını da balkona dayadıkları merdiven sayesinde evden çıkardı. Vatandaşlar yaşanan bu durum karşısında şoke olduklarını söyledi.
img_8758kamyon
“ÖNÜNÜ KESMİŞLER DURMAMIŞ, İNSANLARA VURMAYA KALKMIŞ. PLAKA YOK”
Mahallade yaşayan bir başka vatandaş ise, “Sabah saat 06.30 gibi gelmiş. Sokakta bütün araçlara vura vura gitmiş. Balkonları parçalamış. 8-10 tane araçta hasar var. kamyon geçmiş buradan. Önünü kesmişler durmamış. İnsanlara vurmaya kalkmış. Plaka yok. Bir arabayı evin üzerine atmış” şeklinde konuştu.
Çok korktuğunu söyleyen Emine Türk ise, “Deprem korkusuyla yatıyorduk biz deprem diye çok korktuk” ifadelerini kullandı.