Son Dakika Haberler

AYHAN AKMAN SARIYER SPOR’DA

AYHAN AKMAN SARIYER SPOR’DA
Okunma : 122 views Yorum Yap

AynanakmanSarıyer Spor Kulübü, 2015 – 2016 sezonu teknik direktörlüğü için Ayhan Akman ile anlaştı. Türkiye Spor Yazarları Derneği- Aydın Doğan Salonu’nda gerçekleşen imza törenine Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Saffet Akkoyun ve Asbaşkan – sanatçı Ferhat Göçer katıldı.

’’Sarıyer’i daha güzel yerlerde görmek istiyoruz’’

İmza töreni öncesi yaptığı konuşmada Sarıyer Spor Kulübü’nün Ayhan Akman’la büyük başarılara imza atacağını söyleyen Kulüp Başkanı Saffet Akkoyun, ‘’Sarıyer’i daha güzel yerlerde görmek istiyoruz’’ dedi.

‘’Sarıyer Spor Kulübü’nün 75. yılının yeniden doğuş olmasını hedefledik’’

Yeni Teknik Direktör Ayhan Akman’a görevinde başarılar dileyen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, spora sosyal sorumluluk projesi olarak baktığının altını çizen konuşmasında;‘’Başından beri bu işe sosyal sorumluluk projesi olarak bakıyorum. Sarıyer Spor Kulübü’nün spor tarihinin ötesinde Sarıyer’de de önemi çok büyüktür. Sarıyer’de gençlik potansiyeli çok yüksek ve en iyi şekilde değerlendirerek sporda gençlerimizin önünü açmalıyız. Sarıyer Spor Kulübü’nün 75. yılının yeniden doğuş olmasını hedefledik. Ayhan Akman’ı futbolculuk döneminden çok iyi tanıyoruz. Hepimize büyük sorumluluklar düşüyor. Her şey şampiyonluk için vardır fakat biz bunun yanında kalıcılığı da devam ettirip sporda sürdürebilirliği sağlarsak çok güzel olacak. As Başkan ve Sanatçı Ferhat Göçer’le birlikte çalışıyoruz ve emekleri çok büyük. Emeği geçen herkese teşekkür ederim’’ dedi.

‘’Hedefimiz şampiyonluk, Sarıyer’de güzel işler yapmak istiyoruz’’

İmza töreninde konuşan Sarıyer’in yeni teknik direktörü Ayhan Akman, hedeflerinin şampiyonluk olduğunu söyledi. Akman, kulüp yetkililerinin kendisine çok ilgi gösterdiğini belirterek, ‘’Güzel bir birliktelik oldu. Başarıyı kovalayacağız. Hedefimiz şampiyonluk. Sarıyer’de güzel işler yapmak istiyoruz. Alt yapı ve tesisleşmeye de önem vereceğiz bu konuda çalışmalar yapacağız.Ben her zaman hedefleri olan bir insanım. Tabi ki hedefimiz şampiyonluktur. Şampiyon olamazsak da burada başka bir iz bırakmak isterim” dedi.

Açıklamaların ardından Ayhan Akman Sarıyer Spor Kulübü’yle 1 yıllık resmi sözleşme imzaladı.

Ayhan Akman Kimdir?
3 Şubat 1977 İnegöl Bursa’da doğdu. 1998-99 sezonunda Beşiktaş’a imza attı. Futbolculuk kariyerinde Beşiktaş forması giydikten sonra 2001-2012 yılları arasında Galatasaray’da görev alan Ayhan Akman, teknik adamlık kariyerine sarı-kırmızılı kulüpte yardımcı antrenör olarak başladı. Ardından Kayseri Erciyesspor’da yardımcı antrenörlük yapan Akman, son olarak geçtiğimiz sezon Karşıyaka’da görev yaptı