Son Dakika Haberler

AYM hepsini reddetti

AYM hepsini reddetti
Okunma : 121 views Yorum Yap

FalssAnayasa Mahkemesi, CHP’nin Ankara Belediye Başkanı Adayı Mansur Yavaş’ın yerel seçimlerde hakkının ihlal edildiğine ilişkin bireysel başvurusunu reddetti.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın “şike” davasına ilişkin bireysel başvurularını da reddetti.

Anayasa Mahkemesi, CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş ile CHP’nin yerel seçim sonuçlarına ilişkin yaptığı başvuruları reddetti.

ADAY OLAMAZ BAŞVURUSUNA RET

Yüksek Mahkeme, Başbakan Erdoğan’ın, cumhurbaşkanı adayı olamayacağına ilişkin CHP’li Mahmut Tanal ile LDP’nin yaptığı başvuruyu da reddetti.

Tanal, AK Parti’nin Anayasa Mahkemesi kararıyla, “demokratik, laik cumhuriyet ilkelerine aykırı eylemlerin odağı haline geldiği için” hazine yardımından mahrum bırakıldığını da hatırlatmıştı.

LDP ise Başbakan Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde Başbakanlıktan istifa etmesi yönünde karar alması için bireysel başvuruda bulunmuştu.