Son Dakika Haberler

AYM’YE GİTMEYİNCE HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADILAR

AYM’YE GİTMEYİNCE HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADILAR
Okunma : 95 views Yorum Yap

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İstanbulda gündemi değerlendirdi. Bugün saat 19.00 da Maslak Tim gösteri merkezinde İstanbul 2. Bölge Chp Millet Vekilleri, Meclis Üyeleri, ilçe yönetimleri ve kadroları ile toplantı gerçekleştirmek için bir araya gelecek olan Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gazetecilerin sorunları üzerine gündemi değerlendirdi.

EKONOMİK PAKET AÇIKLANDI, HER EVDE İŞSİZ VAR.

Neredeyse her evde bir işsiz var. İşsizliğin olduğu her evde ve ülkede huzur olmaz. Hükümetten beklentimiz şu. Pek çok ekonomik paket açıklandı. Gerçek tablo işsizliğin giderek arttığı tablo.

Açık çağrı yapıyorum.

İşsizliği önlemek istiyorsan bizim görüşlerimizi de dinle. Bu ekonomi politikalarıyla işsizlik önlenmez. Umarım dinlerler ve politikalarında 180 derece dönüşüm gerçekleştiriler.

HAYIR ÇIKARSA”

Referandum sonucunda hayır çıkarsa ne olur? Kaos mu yaşanır? Tam tersine.
Cumhurbaşkanı cumhurbaşkanlığını, Başbakan başbakanlığına, TBMM görevine devam eder..

HAYAL KIRIKLIĞI YARATTI”

“AYM’ye gitmeyeceğimiz” açıklamamız bazı çevrelerde hayal kırıklığı yarattı. Biz milletin ferasetine güveniyoruz. Sorun CHP, MHP, AKP sorunu değil. Sorun memleket sorunu. Milletimizi parlamentonun değerinin biliyor, yetkilerin tek adama verilmesinin nasıl felaket getireceğini biliyor.

BAŞÖRÜTÜLÜ KIZIMIZI ZİYARET EDECEĞİM”

Şunu da ifade edeyim. Baş örtülü bir kız kardeşimize yapılan saldırıyı kınamıştım. hiç kimsenin giyim tarzıyla uğraşmak gibi bir düşünceyi kafasından geçirmemelidir. Öğleden sonra aileyi ziyaret edeceğim.

KILIÇDAROĞLU SORULARI YANITLADI

(AYM kararı) Anlaşılan Binali ve Bahçeli bey hayal kırıklığına uğramışlar. Kendilerini AYM yerine koyup bunu ifade etmeleri beni şaşırtı.

(Evet çıkarsa) Bir kişi çıkacak bütün muhtarlıkları kapatacağım diyecek. Evet çıkarsa Türkiye Cumhuriyeti’ni ucu açık bir maceranın içine sokmuş oluruz.

Ben bu milletin sandığa giderken kendi vicdanında ölçüp tartmasını istedim. Biz kendi milletimize, sağduyusuna güveniyoruz. Tek adam yönetimlerinin olduğu Irak ve Suriye’ye bakın. Bunlar çok iyi örnek, onlara benzeyelim diyorlarsa Türkiye felakete sürüklenir. Japonya’ya, Almanya’ya bakalım, onları örnek alalım diyorlarsa vatandaşlarımız ‘hayır’lı bir karar vereceklerdir.