Son Dakika Haberler

Aytun Çıray: TTB sadece görevini yapıyor

Aytun Çıray: TTB sadece görevini yapıyor
Okunma : 346 views Yorum Yap

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, Türk Tabipler Birliği’nin (TTB) kapatılması yönündeki çağrısına muhalefet partilerinin temsilcileri tepki gösterdi. Bahçeli’nin TTB’ye yönelik açıklamasına dair açıklama yayınlayan İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray, “Türk Tabipleri Birliği sadece görevini yapıyor. Görevini yapanlara ancak saygı duyulur” dedi.
Açıklamasında, “Tek adam rejimi, bütün alanlarda olduğu gibi, COVID -19 pandemi sürecini de çok kötü yönetti” ifadelerine yer veren Çıray şunları kaydetti:

TTB GEREKLİ UYARILARI YAPTI: Türk Tabipleri Birliği, son derece hatalı ve tehlikeli bir şekilde yürütülen pandemi sürecinde, kendi misyonuna ve kurumsal sorumluluk anlayışına uygun olarak gerekli uyarıları yapmış, alınması gereken tüm tedbirleri bilimsel bir anlayış içinde kamuoyuyla paylaşmaya özen göstermiştir. Bu, 1953’ten beri Türk tabiplerini temsil eden, onların haklarını, sağlık politikaları geliştirmeyi ve halk sağlığını korumayı amaçlayan bir meslek örgütü olmasının doğal ve kaçınılmaz bir sonucudur. Asla imtina edilemeyecek bir görev ve yükümlülüktür.

TTB DIŞLANMASINA RAĞMEN SİYASİ MESAJ VERMEDİ: Ancak tek adam rejimi ve onun destekçileri Türk Tabipleri Birliği’nin bir meslek kuruluşu olarak tamamen doğal ve kaçınılmaz olan bu görev ve sorumluluğun yerine getirilmesinden rahatsız olmuşlardır. Bu mevcut rejimin nasıl tuhaf, tamamen ucube bir mahiyete büründüğünün ve Türk Milletinin sağlık alanındaki genel iyiliğine ve çıkarlarına zarar verdiğinin ibretlik bir kanıtıdır. Bütün bunlara rağmen pandemi süreci içinde dikkatle izlediğim ve zaman zaman bilgilerine başvurduğum TTB Başkanı ve yöneticileri dışlanmalarına, Sağlık Bakanı tarafından kendilerine aylarca randevu verilmemesine rağmen hiçbir siyasi mesaj vermeden yapmaları gerekeni azimle yapmışlardır.

SIRA TTB’YE GELMİŞ: Cumhur İttifakı Hükümeti de diyebileceğimiz Tek adam rejiminin bırakın bulaşıcı hastalıkla mücadele edememesini, adeta salgını teşvik eden karalarını ve ortaya çıkardığı sonuçları açıklayan TTB’nden rahatsız olmaları gayet normaldir. Belli ki “Ucube rejim”i tahkim etmek için Türkiye Barolar Birliği’nden sonra sıra TTB’ye gelmiştir. Ancak hiç kimse unutmamalıdır ki, biz doktorlara ne kadar eziyet ederseniz ediniz bir gün önümüzdeki hasta masasına yattığınızda biz tereddütsüz Hipokrat yeminimize olan sadakatimizle sizleri muayene ve tedavi edeceğiz.