Son Dakika Haberler

“Bakanlar Kurulu Yeni Uyandı”İstinyede Etkinlikler İptal Edildi

“Bakanlar Kurulu Yeni Uyandı”İstinyede Etkinlikler İptal Edildi
Okunma : 94 views Yorum Yap

EtkinlikleriptalSarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç İstinye tersane alanında yapılan etkinlikleri İsrail- Filistin savaş dolayısı ile 2 gün yas ilan etmiş ve istinye tersane alanında bulunan ramazan etkimliklerini iptal etmişti.

BAKANLAR KURULU YENİ UYANDI

Bakanlar Kurulu kararı ile Gazze’de yaşanan olaylar nedeniyle ülkemizde 3 günlük milli yas ilan edildi. Başta Sarıyer Belediyesi olmak üzere yurt genelinde birçok belediye Ramazan Etkinliklerini iptal ederken, birçok ilçede İsrail’in Gazze’deki tutumuna karşı protesto yürüyüşleri düzenlendi.

ETKİNLİKLER İSTİNYE’DE İPTAL EDİLMİŞTİ !

Sarıyer Belediyesi geçen hafta aldığı kararla 18 ve 19 Temmuzda İstinye Tersane alanında düzenlenecek olan başta Gripin konseri olmak üzere birçok konser ve tiyatro etkinlikleri iptal etmiş, Sarıyer Belediyesi’nin bu tutumu başta Sarıyer halkı olmak üzere taraflı tarafsız birçok vatandaşın takdirini toplamıştı. Ulusal basına da konu olan bu olayı hükümete yakınlığıyla bilinen Nihal Bengisu Karaca köşe yazısına taşımış, Sarıyer Belediyesinin bu hassasiyetine teşekkür etmişti.

CHP İLÇE TEŞKİLATI İSRAİL KONSOLOSLUĞU ÖNÜNDE EYLEM YAPTI

İsaril’in vahşi savaşı karşısında duyarsız kalmayan CHP Gençlik Kolu Teşkilatı Leventte bulunan İsrail Başkosoloslupu önünde eylem yapmış ve kamuoy

AKP İLÇE TEŞKİLATI HÜKÜMETTEN DUYARLI ÇIKTI

Öte yandan Ak Parti Sarıyer teşkilatı ve CHP Gençlik Kolları’da İsrail’in Gazze’ye uyguladığı şiddete karşı protesto yürüyüşleri düzenleyip, İsrail’in tutumunu kınayan açıklamalarda bulunmuşlardı.

İsrail’in bu tutumu karşısında Sarıyerli yöneticiler ve Sarıyer halkı birlik olurken, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyerdeki barış ortamına değinerek bir açıklama yapmıştı.

İşte o açıklama;

“Sarıyerimiz her dinden ve her mezhepten insanımızın yıllardır yan yana yaşadığı bir barış ilçesidir. Her gün birbaşka evde ağıtların yakıldığı, anaların evlat acısıyla yıkıldığı bugün barışa herzamankinden daha çok ihtiyacımız var.

Bir yerel yönetici, bir yurttaş olarak yaşanılan acıları her birey gibi ben de yüreğimin derinliklerinde hissediyorum.

Barış, sadece üç büyük dinin değil, diğer bütün inançların ve kültürlerin de ortak çağrısıdır.

Sarıyerimizdeki gibi, barışın tüm dünyada bir yaşam biçimi olmasını diliyorum…”