Son Dakika Haberler

Balbay Yemin Etti, Ayakta Alkışlandı

Balbay Yemin Etti, Ayakta Alkışlandı
Okunma : 104 views Yorum Yap

Mustafa balbayMustafa Balbay resmen yemin etti ve ayakta alkışlandı,
CHP Izmir Millet Vekili Mustafa Balbay bugün TBBM de yemin ederek mecliste ilk defa bulundu! daha önce gazeteci olarak yıllarca girdiği meclise bugün millet vekili olarak giren ve yemin eden Mustafa Balbay diğer millet vekilleri tarafında ayakta alkışlan..
CHP İzmir Milletvekili Balbay, 4 yıl 9 aylık tutukluluk süresinin sonunda tahliye edildi ve 10 Aralık’ta ilk kez Genel Kurul salonuna girdi. Balbay, saat 14.00’de Meclis kürsüsünde yemin etti.
CHP’liler Balbay’ı ayakta alkışlarken hükümetten sadece Zafer Çağlayan’ın alkışladığı görüldü.
ÖZGÜRLÜĞÜN TADINA VARIYOR
CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, TBMM’ye girişinde, “Bu kapıdan gazeteci olarak çok kez girdim, ilk kez milletvekili olarak giriyorum. Ve gerçekten çok heyecanlıyım” diye konuştu.
Balbay, Meclis’e gelişinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Balbay, “Bu kapıdan gazeteci olarak çok kez girdim, ilk kez milletvekili olarak giriyorum. Ve gerçekten çok heyecanlıyım. İlk defa vekil olarak giriyorum, bu Meclis’i çok önemsiyorum. Ne olursa olsun, her şeyin üzerinde… Kendimce gerçekten 550 kişiyle birlikte yapabileceğim çok şey var diye hayal ediyorum. İlk adımı beraber atıyoruz” dedi.
AKP den SADECE ZAFER ÇAĞLAYAN ALKIŞLADI
CHP’liler ayakta karşıladı. Genel Kurul açılır açılmaz Meclis Başkanı Cemil Çiçek, Balbay’ı yemin etmek üzere kürsüye davet etti. CHP’liler Balbay’ın kürsüye gidişini ayakta alkışladı. Hükümetten ise sadece Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın Balbay’ı alkışladığı görüldü.