Son Dakika Haberler

Başbakan % 24 ile aldı, biz % 40,3 oy almamıza rağmen Büyükşehiri alamadık.

Başbakan % 24 ile aldı, biz % 40,3 oy almamıza rağmen Büyükşehiri alamadık.
Okunma : 110 views Yorum Yap

635340442718668312Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Binası’nı ziyaretinin ardından CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz ile Sarıyer Belediyesi Başkanlığı Binası’na gelen Eski Şişli Belediye Başkanı ve CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve yeni başkan yardımcılarıyla bir araya geldi. Mustafa Sarıgül, Şükrü Genç’in makam odasında yaptığı konuşmasında seçimle ilgili çalışmalara da dikkat çekerek şöyle konuştu; “Arzumuz İstanbul’da başarılı olmaktı. Tekrar çok iyi çalışacağız ve çok iyi bir şekilde planlayacağız.

10314490_847144298634242_6098978732226947110_nCumhuriyet Halk Partimizin İstanbul’da ve Türkiye’de iktidar olması için elimizden gelen gayreti değerlendireceğiz. Kazandığımız ve çok az oyla kaybettiğimiz noktalar var. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde İstanbul’da şu ana kadarki en yüksek oyu aldık. Düşünün ki Sayın Başbakan yüzde 24 ile büyükşehir belediye başkanı oldu. biz yüzde 40,3 oy almamıza rağmen bu sisteme göre başka bir noktada diye bakmamız gerekiyor. Bunlardan ders çıkarmamız lazım.

Ama şunu ifade etmek isterim, keşke sayımlar bir kez daha yapılmış olsaydı ve kimsenin kafasında nokta kadar kuşku kalmasaydı. Bugün iktidarı elinde bulunduranlar mademki aldıkları oyları gerçek ise neden bir kez daha sayım yapılmasını arzu etmediler. İstanbul seçimleri de Ankara seçimleri de, Türkiye’nin birçok yerinde yapılan seçimlerde ne yazık ki soru işaretleri vardır.

Bugün biz vicdanen rahat değiliz çünkü yurttaşlarımızın oyları sandıklarda, seçim kurullarında çok farklı ölçülerde sayım döküm yapıldığını görüyoruz. Bunun son iki örneğini Ağrı’da ve Yalova’da da hissetmek mümkün. Yalova’da Cumhuriyet Halk Partimizin kazandığı seçimi göz göre göre iptal ettiler. Aynı çalışma Ağrı için de geçerli oldu.”

mustafa-sarigul-sukru-genci-ziyaret-24Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Mustafa Sarıgül’ün gerçekleştirdiği bu anlamlı tebrik ziyareti için teşekkür ederek şu şekilde konuştu; “Hoş geldiniz ve şeref verdiniz. İnancımız hala tam seçim bitmiş olsa da bitmedi. Bu koltukta Mustafa Sarıgül değil Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül gelip oturacak diye bekledik.

Verdiğiniz mesaj bizler için çok önemli. Bütün çalışma arkadaşlarım bu çalışma sorumluluğunun arttığına ve de İstanbul’u alamamakla az çalıştığımızı da bir şekilde gördük. Daha önceden başlayarak planlı ve alt yapısı ile çalışmak anlamında önemliydi. Sorumluluğumuz çok daha arttı.

Gelecek döneme çok farklı ve şimdiden hazırlanmak gerekiyor. Ama olması gereken çok önemli bir şey var. Yaşamda herkesi tutmak zorundasınız ve siz bunu çok iyi başardınız. Çünkü nereli olursa olsun, siyaseten ne düşüncede olursa olsun eğer insanları yaşamın içinde tutmazsanız bu işin devamlılığını getirme şansınız yoktur. Sizin de söylediğiniz gibi en büyük hedef gelecek seçimlerdir. Sarıyer’de yükselmiş olan çıtayı çok daha yukarı taşımamız gerekir.”

Sarıgül’ün Sarıyer Belediye Başkanını ziyaretine Belediye Başkan Yardımcıları Sevgi Atalay, Mustafa Tok, Gökan Zeybek, İsmail Erdem ve Semra Kartal, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, Meclis Üyeleri Ali Rıza Yılmaz.Ali Görgülüer,Hasan Karagöz, Belediye Başkan Aday Adaylarından Betül İstanbullu, ve ilçe teşkilatı da eşlik etti. Konuşmaların sona ermesinin ardından ziyaretin sonunda Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Mustafa Sarıgül’e bir plaket takdim etti.

Sariyer Gazetesi/Rukiye Ay