Son Dakika Haberler

Başbakan Bu Çetenin Kim Olduğunu Açıklamalı ve İspat Etmelidir.

Başbakan Bu Çetenin Kim Olduğunu Açıklamalı ve İspat Etmelidir.
Okunma : 131 views Yorum Yap

haber_t_nabziHabertürk, Didem Arslan Yılmaz’ın yönettiği “Türkiye’nin Nabzı” programına konuk olan Prof. Dr. Mümtazer Türköne, Uluç Gürkan, Orhan Miroğlu, İsmail Kahraman ilginç konulara değindiler.

Prof.Dr. Mümtazer Türköne : Başbakan’ın söylemleri gidişatı belirleyecektir, Başbakan meydan okuyor! Çeteden hesap soracağız diyor, o zaman bu dava yargıla görülmeli ve devam etmesi lazım,

Başbakan bu çetenin kim olduğunu açıklamalı ve ispat etmelidir.

AKP’nin %38 oy perdesi var, bunun altına inerse, o zaman Türkiye’de dengeler değişecektir.

17 Aralık operasyonu için oğlu üzerinden kendisine geleceği varsayılarak Başbakan bana ulaşılacak diyor, Başbakanın bu operasyonu neden bu kadar can siperhane direniyor, bunu bir kenarda düşünmemiz lazım.

17 Aralık Başbakan ve Barış Sürecine karşı yapılmıştır.

Orhan Miroğlu, Kürt hareketi Gezi olaylarına bulaşmadı, BDP olarak katılım sağlanmadı, bu hareket gezide olduğu gibi, 17 Aralık operasyonu ile desteklenerek barış sürecine engel olmak için yapılmıştır.

Barzani’nin Diyarbakır’a gelmesi bizim için önemli ziyarettir, Barış sürecinde kandil’in bilgi dışında yetkisi yoktur. Süreç Öcalan tarafından yapılan görüşmeler ile devam ediyor, Millet Vekillerimizin kandile gidişi sadece bilgi amaçlıdır.

Uluç Gürkan, Barış sürecini en çok savunan ve başından beri isteyen Cengiz Çandar’dır. Bugün Cengiz bey buna karşı çıkmaktadır bu nasıl bir çelişkidir. Kimler çelişiyor.

Yolsuzluk ve Rüşvet operasyonunun üstünü örtülmesi için operasyonlar yapılmaktadır. Akın ve Koza,İpek gurubuna cemaate yakınlığı ile operasyonlar ve baskılar yapılıyor, Altın madenleri için düzenlenen bu operasyon bir savaş ilanıdır.

Kimse Yasama,Yürütme ve Yargıyı kendi çıkarları için kullanmamalıdır.