Son Dakika Haberler

Başbakan Çoştu. Bayrağı İndireni Orada İndireceksin

Başbakan Çoştu. Bayrağı İndireni Orada İndireceksin
Okunma : 202 views Yorum Yap

ERDOGA_2AKP gurubunda konuşan Başbakan Erdoğan Bayrak indirme olayında sert söylemlerde bulundu. Burada skerin polisin mazereti olamaz, o  Bayrağı indireni orada indireceksin

İşte Erdoğan’ın konuşmasının satırbaşları;

– Lice olaylarını protesto sırasında yaşanan bayrak indirme olayına değinen Erdoğan, ” Türk milletinin bayrağına bu saldırıyı yapan alçaklar arkadan seyreden alçaklar oraya ölmeye gönderilen piyondan başka birşey değildir. Çözüm süreci sekteye uğramasın diye müdahale edilmemiş güya. Olurmu şey gerekli müdahaleyi hemen yapacaksın. Askerin, polisin burada bir bahanesi olamaz. O bayrağı indireni orada indireceksin.

– Heralde ben Ankara’dan gelipte oradaki bayrağı indireni oradan indirmeyeceğim. Oradaki görevli bunu indirecek. Burada çözüm süreci, böyle bir şey olmaz ya… Bunun gereği neyse bunu yapmaya mecbursun.

– O piyon vurulup ölmesi için oraya gönderildi. Oradaki askeri personel de bayrağın indirilmesinin önünü almayarak istismarın önünü açtı. Bu terörist tel örgüyü aşarak garnizonun içine giriyor. Bu konuda gerekli araştırma yapılacak, hesap sorulacak dedim. Ve iki tanesi şu anda görev yerleri değiştirildi. Bazı zanlılar gözaltına alındı. İdari soruşturmalar başlatıldı.

– Bakın yazılan senaryo çok açık. Eğer o maşa, o sırada burulursa terör örgütü ve HDP kitleleri tahrik edecekti. Ama bu alçakça eylemi gerçekleştirdiğinde de MHP ve CHP tarafından, malum medya tarafından bayrağın indirilmesi fırsat olarak kullanılacaktı. O hain etkisiz hale getirilmedi, bayrağa saldırı bir nefret vasıtası olarak kullanılmaya başlandı. CHP ve MHP istismara başladılar. Paralel medya ırkçılık akan manşetleri devreye soktular. Şimdi kuzey güney batı karıştırılmaya başlandı. Deyim yerindeyse adeta bıçak sırtında gidiyoruz. Kan tacirlerinin kriz baronlarının pusuda beklediği, düşmemiz için ellerini ovuşturdukları hassas bir zeminde yürüyoruz.