Son Dakika Haberler

Başbakan Yılmaz Büyükerşen'i Eskişehir Adayı Gösterecekti.

Başbakan Yılmaz Büyükerşen'i Eskişehir Adayı Gösterecekti.
Okunma : 151 views Yorum Yap

Yılmaz BüyükerşenBaşbakan bugün Bazı illerin belediye başkanlarını açıkladı ve sıra Eskişehir’e geldiğinde slayt gösterisinde Yılmaz Büyükerşen’in yaptığı eserleri göstermek bir ilke imza attı.
AKP hükümetinin hiç bir şey yapmadığı ve Büyükerşen döneminde adeta halkı isyan noktasına getirdiği Eskişehir de Büyükerşen in eserlerine sahip çıktı,
Yılmaz Büyükerşen, Eyvah dedim başbakan beni aday göstermek tamamen benim eserlerini gösterdiler dedi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin bugünkü grup toplantısında 10 kentin belediye başkan adayını açıkladı. Erdoğan’ın belediye başkan adayını açıkladığı kentler arasında Eskişehir de vardı. Erdoğan CHP’nin Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i eleştirirken, partisinden aday olarak da Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Harun Karaca’yı gösterdi.
Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Erdoğan’ın grup toplantısında yaptığı açıklamayı Sözcü’ye değerlendirdi ve “Tanıtım videosunda baştan aşağı benim yaptığım şeyleri gösterdiler. “Eyvah” dedim. AKP’den aday gösterildim diye endişe etmeye başladım” diye konuştu.
“EYVAH AKP’DEN ADAY GÖSTERİLDİM” DEDİM
Tanıtım videosunda baştan aşağı benim yaptığım şeyleri gösterdiler. Eskişehir’i dünyaya tanıtan göletler, tramvaylar, üniversiteler, parklar hatta açık öğretim fakültesini bile “biz yaptık” dediler, kendilerinin tek yaptığı şey Türkiye’de başka bir örneği olmayan çevre yolu idi. O çevre yolu da şehri ikiye böldü” diye konuştu. Başbakan’ın kendisine yaptığı göndermeyle ilgili olarak da Büyükerşen, “Çevreyollarını büyükşehirler yapmaz, Karayolları yapar. Bunun bir istisnası İstanbul’dur. Zaten İstanbul Belediyesi’nin yüzde onu bende olsaydı Eskişehir’i Paris yapardım” dedi. Tanıtım videosunu izlerken endişelendiğini belirten Büyükerşen, “Videoda hep benim yaptıklarım gösterilince eyvah AKP’den aday gösterildim diye panikledim.” dedi.
HIZLI TREN ELEŞTİRİSİ
Başbakan Erdoğan’ın hızlı tren tanıtımıyla ilgili de konuşan Büyükerşen, hızlı tren çalışmalarına Bülent Ecevit zamanında başlandığını ve Ankara İstanbul hattı için yapıldığını ifade etti.
RAKİBİYLE İLGİLİ İLK YORUM
AKP’nin Eskişehir adayı ile ilgili olarak da değerlendirmelerde bulunan Büyükerşen, “Genç bir delikanlıdır, Ticaret Odası Başkanıdır, bütün cenazesi olanlara gider, videolar çektirir sonra o videoları cenaze sahiplerine gönderir, düğünlere gider. Bir özelliği de Eskişehir’in bütün imar planlarına itiraz etmesidir.” dedi. Karaca’nın demokratik hakkını kullandığını belirten Büyükerşen, “Eskişehirliler onu da tanır, beni de tanır. Son sözü halk söyleyecek” diye konuştu.
Deniz AYHAN/Sozcu.com.tr