Son Dakika Haberler

Başbakandan Korkuyormusunuz!

Başbakandan Korkuyormusunuz!
Okunma : 127 views Yorum Yap

metin_feyziogluBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, Danıştay’ın 146’ıncı yıldönümü törenlerinde Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu‘na “Edepsizlik ediyorsun” diyerek salonu terk etmişti.

Gündeme bomba gibi düşen tartışmanın yankıları devam ederken, Metin Feyzioğlu sessizliğini Hürriyet gazetesinden Ayşe Arman’a bozdu. Danıştay’da yaptığı konuşmanın geleneksel olduğunu belirten Feyzioğlu, konuşmasının siyasi olmadığının altını çizdi. Ayşe Arman’ın “Başbakan’dan korkuyor musunuz?” sorusuna da yanıt veren Feyzioğlu “Asla korkmuyorum” şeklinde yanıt verdi.

İşte o röportajdan bir kesit;

Bu konuşmayı neden yaptınız?

-Çünkü bu konuşmalar gelenekseldir. Her adli açılış yılında Yargıtay Başkanı, Danıştay’ın açılışında da Danıştay Başkanı ardından Barolar Birliği Başkanı konuşur.

“BU KADAR SERTLİĞE NE GEREK VAR”

Bir de Van depremi meselesi var…

-Evet. En çok da buna öfkelendi. Oysa o da siyasi değildi. “Van depremi sırasında bir şey yapmadınız. Yaralarını sarmadınız!” demedim ki ben. Dedim ki, “Konut alamayan son 44 ailenin suçu ne? Ben onların selamını getirdim size. Devletiminiz kudreti ve sizlerin iyi niyeti bunu çözmeye yeterlidir Sayın Başbakan!” Güzel bir konuşmaydı. Ama o, “Ben Van’a 118 bin konut yaptım!” diye öfkelendi, ben “Yapmadınız!” demedim ki. Bazı konular Başbakan’a iletilemiyor. Bir eksikliği öğrenip gidereceğine, “Fırsat!” olarak kabul edeceğine, “Yalan söylüyorsun!” diyor. Sözlerimin içinde yanlış bir şey varsa söyler, düzeltirim. Bu kadar sertliğe ne gerek var?

“BEN İYİ NİYETLİ BİR İNSANIM”

Başbakan ayağa kalktı, neredeyse üzerinize yürüyecekti ki… Cumhurbaşkanı kolundan tuttu ve onu sakinleştirdi. Tutmasaydı, üzerinize yürüseydi ne yapardınız?

-N’apılabilir ki böyle bir durumda? Son derece absürd bir olay. Bu olay, “one minute” gibi bir şey herhalde. Ama onu da yapamadı. Çünkü içinde one minute ayarında bir kelime yoktu. Kimseye edepsizlik yaptığımı da kabul etmiyorum. Yine de ben iyi niyetli bir insanım. Tüm bunlardan sonra Başbakan’ın, “Keşke yapmasaydım!” demesini bir yurttaş olarak ümit ediyorum. Gerçi demediğini düşünüyorum ama ben hâlâ ümit etmeye devam ediyorum…

Siz korkmuyor musunuz Başbakan’dan?

-Asla!