Son Dakika Haberler

Başbakanlığı Türkiye’ye Kaç mal Oldu

Başbakanlığı Türkiye’ye Kaç mal Oldu
Okunma : 118 views Yorum Yap

Dolar ErdoğanCHP Millet Vekili Ali Rıza Öztürk Meclis başkanlığına soru önergesi verdi.

Soru önergesinde “Başbakan Erdoğan’ın görevi süresinde başbakanlığı Türkiye’ye  kaça mal olmuştur” dedi, Sorusunu Ali Babacan’a yöneltti.

ERDOĞAN’IN MALİYET BİLANÇOSUNU GÖRMEMİZ LAZIM

Konu ile ilgili olarak SÖZCÜ‘ye konuşan CHP’li Ali Rıza Öztürk, ” şimdi Tayyip bey İstanbul Belediye Başkanıydı ve daha sonra Başbakan oldu. Tayyip beyin ülkeye bir maliyeti var. Kendi baş bakanlığında Türkiye’ye yaptıklarını ballandıra ballandıra anlatıyor.

Başbakan yurt dışları, örtülü ödenekler, özel gezileri, ailesinin ve kendisine tahsis ediler uçaklar, arabalar vs. vs. Başbakanların ülkeye maliyetini bilmemiz lazım. Kar mı ettik zarar mı? Şimdi de Cumhurbaşkanı olacağım diyor. Maliyet bilançosunu görmemiz lazım. Cumhurbaşkanlığının da maliyeti var. Türkiye Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde zarar ettiyse, o zaman Cumhurbaşkanlığına aday olmamalıdır.

Cumhurbaşkanlığı adaylığı sürecinde mitingler yapıyor, konvoylar özel arabalar, iftarlar düzenliyor, yine devletin bütün olanaklarını kendisi için kullanmaya umarsızca devam eden bir başbakanla karşı karşıyayız. Devletin kesesini kendisi için kullanan bir başbakan var. Başbakanın 12 yıldır iktidarında vergi ödeyen bu millet, başbakanın kendisine maliyetini bilmesi gerekmez mi ?

ERDOĞAN İSRAİL DEVLETİNİN VERDİĞİ MADALYAYI HALA İADE ETMEDİ

Cumhurbaşkanı adayı olarak mitingler yapıyor, araçlar, iftarlar bunların parasını kim veriyor. Devlet kesesinden yiyip içip geziyor, bir de önüne gelene bağırıyor. Ekmelettin İhsanoğlu’na soruyor. ” sen Yozgat’a ne zaman gittin” diye. Kendisi başbakan olmadan önce ne kadar gitmiş Yozgat’a ? Ekmek elden su gölden ben de gezerim. Devletin kesesinden ye iç gez. bunları açıklaması lazım .

Ayrıca kıyas için Abdullah Gül’ün de bu ülkeye kaça mal olduğu da sorulmalı. Aradaki fark ortaya çıkar o zaman. Buradan soruyorum Tayyip beye, 23 mart 2013 tarihinde ” ben de Gazze’ye gideceğim ” demişti. niye gidemedi?

Her tarafı geziyor, Sayın İhsanoğlu’nu eleştiriyor Filistin konusunda. Esas eleştirilmesi gereken kişi kendisi. Niye mi? bugün SÖZCÜ gazetesinde manşet. Erdoğan hala İsrail devletinin verdiği ‘cesaret madalyasını ‘ iade etmedi. Bir de tutmuş onu bunu eleştiriyor. Verdiğin soru önergesine yanıt gelsin de Erdoğan’ın Türkiye’ye maliyeti ağır mı, hafi mi göreceğiz” dedi.