Son Dakika Haberler

Başkan Genç, Kilyos ve Gümüşdere İftarlarında

Başkan Genç, Kilyos ve Gümüşdere İftarlarında
Okunma : 114 views Yorum Yap

kilyos_iftarSarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer Belediyesi tarafından düzenlenen iftar yemeklerinde vatandaşlarla buluştu. Gümüşdere ve Kilyos Mahallesi’nde kurulan iftar sofralarına mahalle sakinleri yoğun ilgi gösterdiler. Bir sofradan yemek yemenin, bir lokma ekmeği paylaşmanın önemini taşıyan Ramazan ayında bu geleneği yaşatmaya çalıştıklarını belirten Başkan Genç, vatandaşlarla tek tek tokalaşarak niyetlerinin kabul olmasını temenni ederken, kendisine yoğun ilgi gösteren çocukları ve ailelerini uyuşturucu konusunda uyardı.

GÜMÜŞDERE – KİLYOS

İki ayrı noktada kurulan iftar sofrasında vatandaşları yalnız bırakmak istemeyen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, ilk önce Kilyos meydanında, daha sonra ise Gümüşdere’de kurulan sofrayı ziyaret eden Başkan Genç, yaptığı konuşmada “Ramazan ayının sadece İslam alemine değil tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Paylaşmak olgusu, birlik ve beraberlik Türk toplumunun özelliklerinin en başında yer alır” dedi.

UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE

Sarıyer Belediyesi tarafından başlatılan uyuşturucuyla mücadele hakkında her platformda bilgi veren Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, aileleri bu konuda uyarırken, “Anne ve babaların çocuklarını iyi takip etmelerini ısrarla istiyorum. Bir uyuşturucu batağına düşmüş bir çocuğunuz varsa onu oradan kurtarma konusunda toplum olarak hep beraber hareket etmemiz gerekiyor. Çocuklar bizim geleceğimiz. Bununla mücadele edersek asıl görevimizi yerine getirmiş oluruz. Yarınımız olan gençlerimizin bu bataklığa düşmemesi, düşen çocuklarımıza ise ellerimizi uzatıp, kanatırcasına yukarıya çekmek toplum olarak boynumuzun borcudur” şeklinde konuştu.