Son Dakika Haberler

BAŞKAN GENÇ, OKUL AİLE BİRLİKLERİ İLE BULUŞTU

BAŞKAN GENÇ, OKUL AİLE BİRLİKLERİ İLE BULUŞTU
Okunma : 89 views Yorum Yap

Gelecek Benim, Ben Geleceğim’ projesi kapsamında düzenlediği okul aile birlikleri, öğretmenler, okul yöneticileri,Müdürleri kahvaltıda buluştu.

Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleşen kahvaltıya okul aile birlikleri katıldı.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, okul aile birliği temsilcileriyle el ele tutuşarak, “Şimdi, birlik olma zamanı” sözleriyle toplumsal birlik ve barış mesajı verdi.

Sarıyer Belediyesi Okul projelerinden sorumlu olan ve Gelecek Benim Ben Geleceğim projelerinden sorumlu Meclis Başkan Vekili Hüseyin Çoşkun projeleri gerçekleştiren Başkan yardımcılarını ve birim müdürlerini tanıttı.

Başkan yardımcısı Sevgi Atalay ve Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, birim müdürleri emeği geçenler okullar için yaptıkları hizmetleri anlattılar.

SEVGİ ATALAY USKUMRUKÖY OKUL PROJESİNİN MÜJDESİNİ VERDİ

Teknik Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay Belediye’nin okullar için bütçesi olmadığını bağışlar ile okul hizmetlerini gerçekleştirdiklerini açıklarken, Çevre ve Park Bahçe Müdürlüğünün katkılarını sundu.
Büyük inşaat firmalarından hibe okul projeleri gerçekleştiriyoruz, Şuan Uskumru köy hibe okul projemiz Valilik tarafından imzalandı plan kısmına geçtik dedi.

BİZ BİR EKİBİZ

Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek ise Biz bir takımız, Fen işleri olarak okuların temelinden Çatısına kadar, Asfaltından Ulaşımana kadar gereken tüm çalışmaları ekip olarak sunuyoruz, Öğrencilerin ulaşım sorunu ve seyyahat için gerekli düzenlemeyi gerçekleştiriyoruz, Okullarım bilişim hizmetlerini gerçekleştiriyoruz dedi.

Eğitimin önemini ve okulların eksiklerinin yakından takip edildiğini vurgulayan Başkan Şükrü Genç, barış temalı konuşmasında, toplumsal birlik ve barış mesajı verdi.

Sizler olmazsanız, Okul aile birlikleri olmazsa hiç bir şey olmaz, olmadığını Milli Eğitim de biliyor”

BÖLÜNÜRSEK EVET’İNDE HAYRI OLMAZ HAYIR’INDA

Binanın en önemli unsurunun, temeli olduğunu kaydeden Başkan Genç, çocukların eğitiminde ilkokulun önemine vurgu yaparak, “Çocuklarımızın, ülkesine, Atatürk’üne, bilime ve derslerine sahip çıkan bireyler haline getirmek zorundayız” dedi.

Kritik günlerden geçtiğimizi belirten Başkan Genç, “Biz hiç kavga etme taraftarı olmadık. Referandum sürecinde ortam çok gergin. Hepinizden çevrenizde, mahallenizde barışın sürdürülmesine katkı sunmanızı rica ediyorum. Referandum da geçer. Ama bölünürsek ‘Evet’in de hayırı olmaz, ‘Hayır’ın da.” dedi.

BARIŞ’I UNUTMAYIN

Suriye’de de bulunduğunu dillendiren Başkan Genç mültecilerle duygudaşlık kurulması gerektiğini ifade ederek, “Bilin ki o direk dibinde elini açmış dilenen Suriyeli bir zamanlar bizim gibiydi. Bizim de o seviyeye inmemizi isteyen güçler var. Siz okul aile birliklerinin, siyasi görüşünüz, inanç ve etnisiteniz ne olursa olsun, barışı unutmayın ve sakın ihmal etmeyin” dedi.

Daha sonra, herkesin el ele tutuşmasını isteyen ve konuklarla el ele tutuşan Başkan Genç, “Bakınız. Burada her görüşten insan var. Ama birbirimizin elini böyle tutarsak, tüm engelleri aşarız” sözleriyle toplumsal birlik ve barış mesajı verdi.