Son Dakika Haberler

BAŞKAN GENÇ’E BAĞIMLILIKLA MÜCADELE ONUR ÖDÜLÜ

BAŞKAN GENÇ’E BAĞIMLILIKLA MÜCADELE ONUR ÖDÜLÜ
Okunma : 33 views Yorum Yap
uyusturucukom
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Bağımlı Yaşam Evleri Gönüllüleri Derneği (BAYEV) tarafından bağımlılıkla mücadele alanında yapılan çalışmalarından dolayı onur ödülüne layık görüldü.
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in başkanlığında toplanan Sarıyer Belediyesi Meclisi’nde bir yıl önce uyuşturucu ve madde bağımlılığı hakkında sunulan önerge kabul edilerek, madde bağımlılığı ile mücadele için bir komisyon kuruldu. Aralarında bürokrat, doktor, müftü, emniyet mensubu, muhtarlar, basın kuruluşları, medyanın önde gelen isimleri, dernekler, spor kulüpleri, öğretmenler, uyuşturucu kullananlar ve aileleri olmak üzere bin 250 kişi ile yüz yüze görüşme yapan Sarıyer Belediyesi Başkan Vekili Hüseyin Coşkun başkanlığında ki komisyon, ortaya çıkan raporu kitapçık haline getirerek yol haritası çıkarttı.
Türkiye’de ilk kez bir belediye, meclis kararı ile kurulan ve büyük bir titizlik ile çalışan komisyonun yaptığı görüşmeler sonucunda kullanım yaşı her geçen gün düşen madde bağımlılığına gençleri iten nedenler, toplumun etkisi, madde bağımlısı olan kişilerin ruhsal durumları, mücadele ile ilgili doğru stratejilerin belirlenmesi, toplumun her kesiminden insana düşen görevler ana başlıklar halinde belirlendi.
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç başta olmak üzere Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Akçakale Kaymakamı Eyüp Fırat, Konya Selçuk Üniversitesi, Milliyet Gazetesi, İstanbul Kent Yaşam Gazetesi, Show TV, Karınca Derneği, Bugün, Hürriyet, Sabah ve Habertürk gazeteleri, BAYEV’in insanların bağımlılık yapan maddelerden uzak kalmasını sağlamaya çalışanlara yönelik verdiği ödülü 26 Haziran’da düzenlenecek tören ile alacak.