Son Dakika Haberler

BAŞTAN AŞAĞI YENİLENEN PARK HİZMETE AÇILDI

BAŞTAN AŞAĞI YENİLENEN PARK HİZMETE AÇILDI
Okunma : 87 views Yorum Yap

yuksel-omurtepe

Törende Merhum Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Tutak da unutulmadı.

343m² yeşil alan, 168m² oyun alanı, 224m² basketbol sahası bulunan parkta oyun grupları, basketbol sahasının zemin ve potalarının yanı sıra yeşil alanda peyzaj uygulamaları yapıldı.  Parkın genel donatıları düzenlenerek, alana uyum sağlayacak şekilde projelendirildi. Ayrıca Ada Sokak sakinlerinin kış mevsiminde yaşadıkları su birikme sorunu da parkın alt yapısı düzenlenerek giderildi.

 

Mahalle Sakinlerinden Teşekkür

Açılış töreninde konuşma yapan mahalle sakini Melahat Diktaş ve Muhtar Azası Alaaddin Altınçapa, Başkan Genç’e mahallelerine kazandırılan park için teşekkür etti.

 

‘’Halkla beraber, aldığımız güçle düşmeden yürüyeceğiz’’

Merhum Yüksel Tutak’ın mesai arkadaşı Yılmaz Özcan’ın da duygularını ifade ettiği konuşma sonrasında kürsüye davet edilen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç,  ‘’Kaybettiğimiz dostlarımız yanımızda olsaydı da biraz daha yaşama tat katsaydık. Bir açılışın bir anmaya dönüşmesi tabii ki ayrı bir olay. Fakat biz Yüksel’le ant içmiştik nerede boş yer bulursak oraya park yapacaktık. Bu bütün mahallelerde böyle, beş metrekare de olsa nefes aldırıyor. Hep birlikte olsaydık daha güzel şeyler olacaktı. Çok önemli projelerimiz var. Katkı sunan herkese teşekkür ediyorum. Ulaşılamayacak yollar, dostlar birbirine ulaşsın diye yeniden yapılıyor. Halkla beraber aldığımız güçle düşmeden yürüyeceğiz. Çocukları yarına hazırlayan insanlar topluma hizmet eden insanlar hiçbir zaman düşmezler. Düşerlerse de bayrağı eline alıp tekrar kalkarlar’’ diye konuştu.

 

Yüksel Tutak Unutulmadı

Geçtiğimiz yıl ani ölümüyle aramızdan ayrılarak tüm Sarıyer’i yasa boğan Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı merhum Yüksel Tutak, Ümraniye Kocatepe Mezarlığı’nda düzenlenen anma programının ardından Ada Sokak’ta park açılışında bir kez daha yad edildi. Yüksel Tutak’ın ölüm yıldönümü münasebeti ile helva dağıtıldı.

 

Açılışa Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Teşkilatı, Sarıyer Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları, birim müdürleri, STK temsilcileri, muhtarlar, vatandaşlar ve Yüksel Tutak’ın eşi ile oğlu katıldı.