Son Dakika Haberler

Bavulcu Mehmet Baransu Gözaltında

Bavulcu Mehmet Baransu Gözaltında
Okunma : 82 views Yorum Yap

mehmetbaransuBalyoz -Ergenekon davalarının bavulcusu olarak akıllara kazınan ve yapmış olduğu tehditler nedeni ile bir süre gündeme gelen ve TV programlarının gediklisi olan Mehmet Baransu bir Operasyonla tutuklandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü yetkililerinden aldığı bilgiye göre, Mehmet Baransu’nun “terörle mücadele edenleri hedef göstermek”, “basın yoluyla hakaret” ve “hakaret” suçlarından gözaltına alındığı belirtildi. Baransu hakkındaki 3 yakalama kararından 2’sinin Ankara, 1’inin de Adana Cumhuriyet başsavcılığından çıkarıldığı kaydedildi.

Bavulcu yazar Mehmet Baransu, Twitter adresinden gözaltına alındığını yazarak darp edildiğini iddia etti.

Edinilen bilgiye göre hakkında gözaltı kararı olan Baransu, adliyedeki polisleri görünce bir anda kaçmaya başladı. Kovalamaca sonrası yakalanan Baransu, “terörle mücadele edenleri hedef göstermek, basın yoluyla hakaret ve hakaret” olmak üzere 3 ayrı suçtan gözaltına alındı. Adliye’nin nezarethanesine konulan Baransu, bugün savcıya ifade verecek.

Twitter adresinde gözaltına alındığını duyuran Baransu, “Gözaltına alındım. Darp edildim polisçe. Çağlayandayım” diye yazdı.

bar(7)