Son Dakika Haberler

Bayrak İndirilmesini Kabul Edemeyiz

Bayrak İndirilmesini Kabul Edemeyiz
Okunma : 175 views Yorum Yap

Bayrak indirilmesiKılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı seçimleri sürecinde yaptığı görüşmeler çerçevesinde bugün siyasi partileri ziyaret ediyor.

Kılıçdaroğlu’ndan DSP ziyareti

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı seçimleri sürecinde yaptığı görüşmeler çerçevesinde bugün siyasi partileri ziyaret ediyor.
İlk Olarak DSP Genel Merkezi’ni ziyaret eden Kılıçdaroğlu’na TBMM CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Genel Başkan Yardımcıları Erdoğan Toprak ile Aytun Çıray eşlik etti.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin görüş alışverişinde bulunmak için DSP’yi ziyaret etti.
Ziyaret sonrasında açıklama yaparak gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, Lice’deki olaylara ilişkin, “Türk bayrağını indiren bir hareketi asla ve asla kabul edemeyiz. Bayrak üzerinden siyaset yapılamaz. Kırmızı renginde dedelerimizin kanı var. Asla kabul etmiyoruz. Recep Tayyip Erdoğan’ın bu konuda çıkıp konuşmasını bekliyoruz. Bayrak konusunda ne söyleyecek merak ediyorum. Bayrağın indirilmesine tahammül edemeyiz” diye konuştu.
DSP ve CHP’nin farklı düşünen partiler olmadığını söyleyen Kılıçdaroğlu, “76 milyonun cumhurbaşkanı olması için görüşmelerimiz devam ediyor. En kısa sürede adayımızı açıklayacağız. Birleşmek zorundayız ayrışmak değil” dedi.