Son Dakika Haberler

Belediye Başkanlarım Gece 02.00’de Savcılar Sizi Ziyaret Edebilir

Belediye Başkanlarım Gece 02.00’de Savcılar Sizi Ziyaret Edebilir
Okunma : 121 views Yorum Yap

mustafa_sarigulCHP’nin “İktidar Yolunda İstanbul Buluşması” konulu mitingi Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Burada bir konuşma yapan Sarıgül TMSF’nin operasyonuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Sarıgül’ün konuşmasından satırbaşları:

“Sevgili kardeşlerim, barış için özgürlük için İstanbul’umuzun her noktasında Türkiye’nin her noktasında televizyonlarının başında bizi izleyenlere sevgililerimi gönderiyorum. Bugün İstanbul için bugün Türkiye için bugün inançlara saygılı laiklik için dönüm noktasıdır. Yıllarca el ele olduk, omuz omuza olduk ama şunu içtenlikle bütün yurttaşlarımın Sinan Erdem’den duymasını hep birlikte arzu ediyoruz. Ötekisi olmayan bir anlayışla yola çıkıyoruz özgürlük için, barış için yola çıkıyorum. Buradaki vatandaşlarımızın haklarını hukuklarını koruyacağız ama bize oy vermeyenlerin de hak ve hukuklarını koruyacağız.

BOL BOL RESİMLERİNİ ÇEKİN

Bugün İstanbul tarihi bir gün yaşıyor. Bugün CHP yeniden şahlanıyor. İstanbul’un yeniden doğuşunu bismillah diyerek ilan edeceğiz. Bugün burada resimlerini bol bol çekin. Çünkü bugün sosyal demokrasinin barışı, yeniden şahlanışı kardeşlerim.

CHP ADAYI OLMAK ONURLARIN EN BÜYÜĞÜ

Cumhuriyet Halk Partisi adayı olmak onurların en büyüğüdür. CHP adayı olmak hizmet adamı olmak demektir. İstanbul’umuzu demokratik dünya ile buluşturmaktır. Ülkemize, şehrimize toprağımıza sahip çıkmaktır. CHP adayı olmak Mustafa Kemal Atatürk’ün adayı olmaktır.

MUSTAFA KEMAL’İN ASKERLERİYİZ

Hepimiz Mustafa Kemal’in askerleriyiz evet. Mustafa Kemal’in askerleriyiz. Sevgili kardeşlerim, İstanbul ülkenin birliğini beraberliğinin başkentidir. Her rengini içinde barındıran bir dünya kentidir. İstanbul’da huzur varsa dünyada huzur vardır. İstanbul’da huzuru bismillah diyerek sağlayacak kadro burada.

30 MART’TA SARIGÜL KAZANACAK

Yasa gereği ve demokrasi anlayışımız gereği adayız. Ama 30 Mart akşamı 20:30’da Allah kısmet ederse cennet İstanbul’umuza hizmeti hep beraber yapacağız. Siz zannetmeyin ki 30 Mart’ta Sarıgül kazanacak, CHP kazanacak. 30 Mart’ta barış kazanacak, özgürlük kazanacak.

KONUŞMANIN SONUNDA ÖYLE LAFLAR VAR Kİ…

Sakin olun daha konuşmanın sonunda öyle laflar var ki.

BENİM BELEDİYE BAŞKANLARIM SABAH 06.00’DA KALKACAK

Buradan bütün belediye başkanlarım ile birlikte şu sözü veriyorum. Belediye başkanı olduğumuzda geldiğimiz yeri unutmayacağız. Nankör olmayacağız, ben değil biz diyeceğiz. Benim belediye başkanlarım sabah 06:00 kalkacak gece 23:00’e kadar koşacak. Benim belediye başkanın koltuğunu değil cennet vatanı koruyacak. Bireylerin değil toplumun belediye başkanı olacak. Yandaşlarının değil hak edenin işini yapacak.

BAŞI AÇIK OLAN DA KAPALI OLAN DA BİZİM

Benim belediye başkanım sorun değil çözüm üretecek. Sürekli yurttaşlarımızla birlikte olacak. Asla ve asla ötekimiz olmayacak. Başı açık olan da bizim başı kapalı olan da. Bize gelen yurttaşımıza nereden geldin, nerede oturuyorsun diye sormayacağız. Hangi partiye oy verdin demeyeceğiz. Tek soracağımız “Allah’ımın bana verdiği güçle sana nasıl yardımcı olabilirim?

BELEDİYE BAŞKANLARIM GECE 02.00’DE SAVCILAR SİZİ ZİYARET EDEBİLİR

Belediye başkanlarım, İstanbul’da gece saat 02.00’de evinizi, işyerinizi savcılar ziyaret edebilir. Sakin olacağız. Mücadele daha yeni başlıyor.

KORKUTAMAZSIN BENİ

Zannettiler ki Sarıgül’ü korkutabilirim, durdurabilirim, döndürebilirim. Korkutamazsın beni, durduramazsın beni döndüremezsin beni…

YANDAN DEĞİL CANDAN ALKIŞ

Bu salonda bulunan bütün arkadaşlar özellikle protokol yandan değil candan alkışlıyor. Bu ses benim değil bu ses Bülent Ecevit’in, İsmet İnönü’nün Mustafa Kemal Atatürk’ün sesi.

DÜN AKŞAMDAN SONRA BAŞKA BİR SARIGÜL VAR

Dün akşam saat 16:30’dan sonra başka bir Sarıgül var. Biraz sonra geleceğim oraya. İstanbul’da birlikte adım atmaksak İstanbul kaybeder. Kardeşlerim aklımızı kalbimizi çalıştıracağız bütün zorlukların üstesinden geleceğiz.

YURTTAŞLARIMIZIN MASALARI BEREKETLİ OLSUN

Engellilerimiz, emeklilerimiz, çocuklarımız mutlu olacak. İstiyoruz ki bütün yurttaşlarımız varlıklı olsun ama masaları da bereketli olsun. Bugün Mustafa Sarıgül varsa önce Allah’a sonra kadınlarımıza borçluyum.

Nasıl çocuklarınızın, torunlarınızım beşiklerini salladınız şimdi size soruyorum: İstanbul’u sallamaya hazır mısınız? İstanbul’u sallamanın vakti geldi mi ? Sandıkları sallamanın vakti geldi mi?

SOSYAL MEDYADAN DESTEK BEKLİYORUM

Çok çalışacağız, gençlerimizi özgür bir İstanbul ile buluşturacağım. Sevgili gençler sizlerde şu anda bile sosyal medyadan destek bekliyorum. İnterneti bile kesecekler. İnternette bile bizi yok etmeye çalışacaklar. Ancak güçleri yetmeyecek çünkü siz konuşacaksınız.

DAHA ÇOK SAVCI VE POLİS GÖNDERECEKLER

Bütün bunları kampanyamızın son 20 gününde çıldıracaklar. Proje gördükçe daha çok savcı gönderecekler, daha çok polis gönderecekler.

İSTANBUL ARTIK ANKARA’DAN YÖNETİLMEYECEK

Kentsel dönüşümü yıkım olmaktan çıkaracağız. Ayazağa’da nasıl başardıysak öyle olacak. Bana önceliğin ne diye sorarsanız düşmeyen kalkmayan Allah’tır. Benim önceliğim engellilerimizdir. İstanbul’da ben yaptım oldu mantığına son vereceğiz. Benim doğrularımın dönemi bitiyor kenti doğruları dönemi başlıyor. İstanbul artık Ankara’dan yönetilmeyecek. İstanbul, İstanbul’dan yönetilecek. Önümüzdeki tarihi fırsatı hep beraber değerlendirelim.

6 OKUN YAYI GERİLDİ

Mücadelemiz güzel İstanbul için mahalle mahalle, sokak sokak, ev ev dolaşacağız. Her gittiğimiz eve sevgi ekelim, dostluk ekelim. Artık 6 okun yayı gerilmiştir. Hedefimiz yapacağımız hizmetlerle CHP’nin bayrağını en yükseğe çekmektir.

ORTADOĞU BATAKLIĞINA MI SAPLANACAĞIZ

Önümüzde tarih bir seçim var. Bu seçimi sıradan bir yerel seçim olarak görmeyin. Türkiye Cumhuriyeti dünyanın demokratik bir ülkesi mi olacak yoksa Ortadoğu bataklığına mı saplanacak. 50 tane İslam ülkesi var. Bu ülkeler arasında saygıyla, demokrasi ile yönetiliyorsak bunu Mustafa Kemal Atatürk’e borçluyuz.

YÜREĞİNİZDEKİ ASLANI UYANDIRMANIN ZAMANI

Oyunuza sahip çıkın. Sandıklara sahip çıkın. Yüreğinizdeki aslanı uyandırmanın zamanı geldi. İçinizdeki cevheri ortaya çıkarmanın zamanı geldi. İstanbul’da iktidar için yola çıkmanın zamanı geldi. CHP’nin gücünü kararlılığını İstanbul’da bütün yurttaşlarımızla buluşturacağız. Zafer dolu günler önümüzde. İstanbul’da anahtarı Ak Parti’den teslim almanın zamanı.

KILIÇDAROĞLU’NU ARAYACAĞIM

Biz diğerlerinin yaptığı gibi yapmayacağız. Yurttaşlarımızın yüzde 50’si benim diğerleri değil demeyeceğiz. Biz yurttaşlarımızın yüzde yüzünü kucaklayacağız. Biraz sonra buradan ayrıldıktan sonra Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu arayacağım. Kendisine İstanbul tamam diyebilir miyim?

YIKIN BURAYI YIKIN

Mücadele arkadaşlarım, 30 Mart akşamı demokrasi bayramında birlikte olacağız 30 Mart’ta kin dönemi bitecek. Sevgi kazanacak, barış kazanacak insan hakları kazanacak. Sizden ricam özellikle bu protokoldekilerden ricam ne biliyor musunuz. Bin inansa bunlar. Yıkın burayı yıkın. Bugün varya evinize giderken mutlu gidin huzurlu gidin. Ayrımı olmayan bir başkan geliyor. Evinize giderken şunu söyleyin.

BEN BAŞKANLIĞA ADAY DEĞİLİM, BÜYÜKLERİMİZİN EVLADI, GENÇLERİMİZİN ABİSİ OLMAYA ADAYIM

Ben belediye başkanı adayıyım. Hayır ben başkanlığa aday değilim. Ben büyüklerimizin evladı, gençlerimiz abisi olmaya adayım.

ŞİŞLİ’Yİ ANAVATAN PARTİSİ’NDEN ALDIM, BİR KİŞİYİ İŞTEN ÇIKARMADIM

Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan binlerce yurttaşımıza sesleniyorum. Hiçbir yurttaşımızın ekmeği ile oynamayız. Ben Şişli’yi Anavatan Partisi’nden aldım ama kimseyi işten çıkarmadım.

TAKSİM’DE 3 AĞACA TAHAMMÜL EDEMEYENLER SARIGÜL’E HİÇ TAHAMMÜL EDEMİYORLAR

Rakip faullü oynamaya başladı. Taksim’de üç ağaca tahammül edemeyenler Sarıgül’e hiç tahammül edemiyorlar.

16 SENE ÖNCE BİR OLAY OLMUŞ, SEÇİME 73 GÜN KALA YAZI GÖNDERİYOR

TMSF dediğiniz yer bizim belediyemize çok yakın. Bunlar binalarına izin almak için bana defalarca geldiler, defalarca konuştuk. 16 sene önce bir olay olmuş, böyle olmuş sonra ne olmuş. Bir devletin kurumu kendini siyasi parti il başkanı yerine koymuş, seçimlere 73 gün kala yazı gönderiyor. Mustafa Sarıgül’ün mal varlığına el koyduk. Sen sen kardeşim halkın verdiği yetkiyi devlet gücü olarak kullanarak onları yapabilirsin. Ancak sandığa nasıl ipotek koyacaksın.

TMSF BİZE ÇOK YAKIN… ISLIK ÇALSALAR BİZİ GÖRECEKLER

TMSF bizime karşı karşıya. Bir ıslık çalsalar bizi görecekler. Ama biz buradan ıslıkları TMSF’ye ve Ankara’ya gönderelim. Basın ıslıkları.”