Son Dakika Haberler

BELEDİYEMİZ VE İLÇE BAŞKANLIĞI BAŞARISI ENGELLENMEK İSTENMİŞTİR

BELEDİYEMİZ  VE İLÇE BAŞKANLIĞI BAŞARISI ENGELLENMEK İSTENMİŞTİR
Okunma : 96 views Yorum Yap

tarabya12CHP Sarıyer’de uzun süredir beklenmekte olan istifalar Cumartesini günü gerçekleşti.

CHP Sarıyer içindeki bir grup ve 2014 yerel seçim sürecinde siyasi tıkanma yaşanmasına sebep veren ekip olarak kabul edilen, CHP Sarıyer ilçe Yönetim Kurulu üyeleri 2015 Genel Seçimlerinin hemen sonrasında görevlerinden istifa etmeleri ve CHP Sarıyer Yönetimini düşürme çabaları neticesinde CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, istifalar açıklama getirdi ve basın açıklaması yaptı.

 

CHP SARIYER’DE YÜKSEK TEMPO DEVAM EDECEK

Aslında bu konuyu kamuoyu ile paylaşmak istemezdim, ancak bir yerel gazete de çıkan Sarıyer CHP’ de ki istifalar ile ilgili haber üzerine bu açıklamayı yapma gereğini duydum.

 

Sarıyer ilçesi 2011,2014 yerel, 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ve 2015 genel seçimlerinde çok yüksek bir tempo ile çıtayı hep yüksek tutmuş ve bunun gereğini yapmıştır. Ülkede saltanatı yıkmak için yola çıkan CHP Sarıyer’ de de bu düşünce ile son seçimlerde ülke genelinde ki demokrasinin yollarını açma noktasında üzerine düşeni yapmıştır.

 

O GÜN OLDUĞU GİBİ BUGÜNDE BAŞKA PARTİLERE HİZMET EDENLER

“Yüksek tempoya ayak uyduramayanlar, geçmişteki çağdışı alışkanlıklarından kurtulamayanlar, üretmeden çalışmadan bir takım beklenti içersinde olanlar, 2014 yerel seçimlerinde egolarına yenik düşüp partiden istifa edip,  o gün olduğu gibi bu günde başka partilere hizmet edenler, en son 2015 genel seçimlerinde mahallelerinde seçim bürosunun açılmasına engel olmaya çalışıp bir dakika bile her şeye rağmen açılan seçim bürolarına uğramayanlar, alanda, masada, sahada hiçbir yerde olmayan arkadaşlarımın yönetim kurulu üyeleri olarak göreve devam etmemeleri benim 2 yıldır sürekli istediğim ve toplantılarda söylediğim bir durumdur.”

 

PARMAK HESABI YAPANLAR SUKUTÜ HAYALE UĞRAYACAKLAR

Geçte olsa gereken yapılmıştır. İlgili arkadaşlara teşekkür ederim. Ancak bu durumdan parmak hesabı yapanlar her zaman olduğu gibi bu süreçte de sukutü hayale uğrayacaklardır.

İlçe başkanı olarak uzunca zamandır çalışan emek veren arkadaşlarla yolumuza devam edeceğimizi gerek yönetimlerde gerekse diğer ortamlarda hep beyan etmişimdir.

BELEDİYE VE İLÇE BAŞKANLIĞI BAŞARISI ENGELLENMEK İSTENMİŞTİR

Sarıyer’ de gerek belediyemiz gerekse ilçe başkanlığımızca yakalanan  başarı hep engellenmek istenmiştir.

Geçmişte olduğu gibi belediye başkan yardımcılığı, daimi encümen, ilçe yönetim kurulu üyeliği gibi istifa yöntemini kullananlar her iki kurumda da hep başarısız olmuşlardır.

 

HIRSLA KİNLE EMELLERİNİ DEVAM ETTİRİYORLAR

Bunlardan bazıları partiden istifa edip başka partilerin hizmetine girmişler şimdide aynı emellerini hırsla kinle dışarıdan devam ettirmektedirler. Hatta bu densizlik o kadar ileri safhaya ulaşmış ki benim yönetim kurulu üyelerimin sürekli istifa etmeleri konusunda tehditler etmişler halende etmeye devam etmektedirler.

 

BOYUN EĞMEYECEK YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ

 

Bunların hepsi bilinerek kayıt altına alınmıştır. CHP her yerde olduğu gibi Sarıyer’de de dış kaynaklı tahriklere yönlendirmelere boyun eğmeyecek yoluna devam edecektir.

Söz konusu gazetede çıkan yazıda  Milletvekili adayımız Sayın Mustafa Sarıgül’ün dün akşam saat 19:30 da ki Sarıyer ilçe başkanlığımızı ziyareti ile ilgili konuyu ilişkilendirmesi aslında çok manidardır. Sayın Sarıgül  7 Haziran 2015 seçimleri sonrası 2.bölgede yer alan  8 ilçeyi bizden önce ziyaret etmiş bizi de  9. ilçe olarak  seçim sonrası nezaket ziyaretinde bulunmuştur.

Bir gün önce yine arzu ettiğimiz halde milletvekili seçilemeyen 10. Sıradaki Sayın Yüksel Mahsur Kılıç ve bu günde 8. Sırada milletvekili seçilen Sayın Didem Engin ilçemizi ziyaret etmiştir. Bu ziyaretler önceden planlanmış nezaket ziyaretleridir.

Her zaman olduğu gibi Sarıyer’ de bir yerlere mesaj göndermek isteyenlere, CHP Sarıyer’i karıştırmak arzusunu taşıyanlara duyurulur.

 

OLAĞAN KONGRE SÜRECİNE GİRİLMİŞTİR

Partimiz Türkiye’nin her yerinde dolayısıyla Sarıyer’de olağan kongre sürecine girmiştir. Yasal olarak geç kalınmış ilçe mahalle delege seçimleri ve kongreleri 2 ay içersinde yapılacak bu kongre ile ilgili çalışmaları da yönetimde kalan arkadaşlarımla birlikte yapacağız.

CHP geçen kongrede yapmaya başladığımız ancak hukuksuz bir şekilde getirilen kayyum olmayan kayyum nedeni ile kesintiye uğrayan mahalle delege seçimleri bütün üyelerin katılımı ile yapılacaktır.

Ülkenin geçmişte ve gelecekte teminatı olan CHP Sarıyer’de de emin ellerde yoluna devam edecektir.

 

Yapılacak olan bu mahalle delege seçimlerini de gecesini gündüzüne katan, vefalı, dış faktörlerden etkilenmeden görevine devam eden, İstanbul’ da örnek gösterilen Sarıyer ilçesinin başarılı emektar arkadaşlarımla birlikte yapacağız.

 

Saygılarımla,

Mehmet Deniz

CHP Sarıyer İlçe Başkanı