Son Dakika Haberler

Belgeleri Karartmak Yüce Divanlık Suçtur

Belgeleri Karartmak Yüce Divanlık Suçtur
Okunma : 123 views Yorum Yap

HalukkocCHP Genel Başkan yardımcısı Haluk Koç, Başbakan hırsızlığı mazeret için uydurdukları ayakkabı kutusunu bile doldurmamaktadır dedi.
Haluk Koç, Bu dosyanın içeriğine ahlaksız girişimlerle müdahale edilmesin. Böyle bir girişim Yüce Divanlık suçtur.
YÜCE DİVANLIK SUÇTUR
“Buradan Sayın Bakan’a açık, anlaşılabilir, tevil edilemeyecek bir çağrıyı kamuoyu huzurunda yapıyorum; sakın bu tür bir gayret içinde olup iktidar gücünü, yolsuzlukları kapatmak, örtmek için kullanmayın. Polisleri görevden aldınız. Anayasaya, savcılara müdahale ediyorsunuz. CMUK’a açıkça aykırı bir şekilde, yönetmelik değişikliğine giderek soruşturmalarda, hırsıza önceden haber vermenin yolunu açtınız. Şimdi dosyaların içeriğine müdahale etme ve karartma aşamasına geldiniz. Böylesi bir girişim Yüce Divanlık bir suçtur ve bu büyük rüşvet dosyasını imha girişimidir.
Başbakan’ın panik içinde meydan meydan bağırması, konuyu saptırmaya çalışması, pisliğin, rüşvetin kendisine ve birinci derece yakınlarına ulaşmasını engellemeye çalışmasından kaynaklandığı açıktır. Başbakan’ın hırsızlığa mazaret aramak için uydurdukları bir ayakkabı kutusunu bile doldurmamaktadır. Yaşananlar karşısında bir siyasi vidanjörün pislik kuyusunu kamufle etmesini engellemek zorundayız. Uyarıyoruz, bu dosyaları içeriğine ahlaksız girişimlerle müdahale edilmesin, buna kimse yeltenmesin. Adalet Bakanı sakın ha sakın böylesi bir girişimin tetikçisi olmasın.”