Son Dakika Haberler

BEN SİZİ KURTARAMAM…

BEN SİZİ KURTARAMAM…
Okunma : 74 views Yorum Yap

ibaci_sizibenTARİH TEKERRÜRDEN İBARETTİR. BU ÇOK ÖNEMLİ BİR CÜMLE… KEŞKE TEKERRÜR ETMESEYDİ AMA OLMUYOR, EDİYOR İŞTE.

BİZ İNSANLAR HELE GÖREV BAŞINDA OLAN YÖNETİCİLER VE BİLHASSA SİYASİLER O KADAR YOĞUN HATA YAPIYORLAR Kİ ANLATILACAK GİBİ DEĞİL.

ÖRNEĞİN HÜKÜMETİMİZ. MAŞALLAH ALDI BAŞINI GİDİYOR. BİRİSİNİN DEDİĞİ GİBİ ALLAH VERDİKÇE VERİYOR! AMA ALLAH’IN VERDİĞİNİ KULLANMAK ÖNEMLİ, KULLANAMIYORLAR DEVAMLI RÜZGAR EKİYORLAR, İNŞALLAH FIRTINA BİÇMEZLER…

DEMOKRAT PARTİ DE AYNEN AKP GİBİ FARKLI MİLLETVEKİLİ SAYISI İLE İKTİDARA GELMİŞTİ.

HEMDE ÜLKESİNE DEMOKRASİYİ GETİREN İSMET İNÖNÜ’YE KARŞI KAZANILAN ZAFER. NE VAR Kİ SAYIYA DAYALI İKTİDAR İLK YILLARI AYNEN AKP GİBİ BAŞARI İLE YÜRÜTTÜ. İKTİSADİ DURUM BOZULDUKÇA, YATIRIM DURUNCA, KOMŞULARLA GEÇİMSİZLİK HAD SAFHAYA ULAŞINCA VE BİLHASSA DEVAMLI ALINAN DIŞ BORÇLAR GIRTLAĞA DAYANINCA, BUNA RAĞMEN DIŞ BORÇLANMA İSTENMESİ VE İSTENENİN ALINAMAMASI İKTİDARI BÜYÜK ORANDA YIPRATTI. ZORLU BİR SEÇİMDEN SONRA 1957 SEÇİMİNDE DE ZAFERLE ÇIKAN DEMOKRAT PARTİ ESKİSİ GİBİ RAHAT DEĞİLDİ.

MUHALEFET YAMANDI, HER FIRSATI İYİ DEĞERLENDİRİYORDU.

NİHAYET, DEMOKRAT PARTİ İKTİDARI ZORLANMAYA BAŞLADI, MUHALEFETİ VE PROTESTO İÇİN SOKAĞA ÇIKANLARI SUSTURMAK, BASINI KENDİ İÇİNE HAPSETMEK İÇİN BİR DİZİ YASALAR ÇIKARDI, BİR DE ADI TAHKİKAT KOMİSYONU OLAN BİR KOMİSYON KURDU, BÜTÜN ÖNEMLİ YETKİLER BU KOMİSYONA VERİLDİ.

BU KOMİSYONUN MARİFETİ İLE PEK ÇOK BASIN MENSUBU HAPSE ATILDI, GAZETELER SANSÜR YEDİ, BEYAZ SAYFALARLA ÇIKTI, POLİS DEVAMLI HAREKET HALİNDE, VATANDAŞIN ÜZERİNE SÜRÜLDÜ. ÜLKE KAOSA SÜRÜKLENİYORDU.

GİDİŞİN VAHAMETE VARACAĞINI ANLAYAN İSMET İNÖNÜ TBMM DE TARİHİ BİR KONUŞMA YAPTI VE BU KONUŞMA SONUNDA ŞU VECİZ SÖZÜ SÖYLEDİ. GİDİŞİNİZ İYİ DEĞİL, BÖYLE GİDERSE “BENDE SİZİ KURTARAMAM”. BU KONUŞMASI NEDENİ İLE İSMET İNÖNÜ’YE DEMOKRAT PARTİLİ MİLLETVEKİLLERİNİN OYLARI İLE MECLİSTE 12 OTURUMA KATILMAMA CEZASI VERİLDİ. ÖĞRENCİLERİN PROTESTOLARINI BASTIRMAK ÜZERE POLİSLER, AYNI GÜNÜMÜZDEKİ GİBİ ÖĞRENCİLER ÜZERİNE SÜRÜLDÜ, ÜNİVERSİTELERE GİRDİ, İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ SIDDIK SAMİ ONAR’IN YAKASINA YAPIŞILDI, TOKATLANDI VE ORMAN FAKÜLTESİ ÖĞRENCİSİ TURAN EMEKSİZ POLİS KURŞUNU İLE ÖLDÜRÜLDÜ. SONUÇ 27 MAYIS İHTİLALİ… YASSI ADA MAHKEMELERİ VE YİNE SONUÇ… İDAMLAR VE HAPİSLER… ONLARA YAZIK OLMADI MI?

ÇOK YAZIK, HEM DE ÇOK YAZIK… YİNE AYNI OYUNLAR OYNANIYOR,

MECLİS ÇOĞUNLUĞUNA GÜVENİLEREK POLİS DEVLETİNE GİDECEK YOLU AÇAN YASA ÇIKARILMAYA ÇALIŞILIYOR, KONUŞMALARA TAHAMMÜL YOK, MECLİSTE MİLLETVEKİLLERİ TEKME TOKAT DÖVÜLÜYOR, HEM DE CİNSİYETİNE BAKILMAKSIZIN..

BU BÖYLE GİDERSE, YASALAR DA HALKIN SOKAĞA DÖKÜLMESİNE MANİ OLAMAZ!

DEVLET ADAMLARI, SİYASETÇİLER VE BİLHASSA İKTİDAR YANİ HÜKÜMET SERİNKANLI DÜŞÜNMEK ZORUNDA. HALKI SİZDEN BİZDEN DİYE BÖLMENİN SONUCU ORTADA, OLANLAR MEYDAN DA…

HÜKÜMET “GÜVENLİK YASASI”NI ÇIKARMAK İÇİN ZORA BAŞVURURSA, Kİ VURUYOR, HALKIN SOKAĞA DÖKÜLMESİ KAÇINILMAZ OLUR GİBİ GELİYOR BANA… HÜKÜMETİN GÜVENCESİ POLİS, JANDARMA, PARTİSİ MİLLETVEKİLLERİ DEĞİL, BİZZAT HALKIN KENDİSİ OLMALIDIR. AKSİ HALDE DAHA KÖTÜ GÜNLER KAPIMIZI ÇALABİLİR….

O ZAMAN DA YİNE YAZIK OLUR, YAZIKLAR OLUR!

İbrahim Balcı