Son Dakika Haberler

"BENİ ENGELLEDİĞİNİN FARKINDAMISIN"

"BENİ ENGELLEDİĞİNİN FARKINDAMISIN"
Okunma : 108 views Yorum Yap

Sariyerengelsiz
Ülkemiz de trafik kültürünün olmaması, kural dışı davranışlar, engelli veya engelsiz tüm vatandaşların kaldırımda yürüme haklarının bilinçsizce gasp edilmesi, kural tanımamazlık ve saygı unsuru toplumu çileden çıkarıyor.
Bir vatandaş olarak dikkat edildiğinde kaldırım üzerine park eden araçların, engelli vatandaşları düşünmediği ve engellilerin dışarıdan bir yardım almadan geçemeyeceği boyutta en büyük sorunlardan birine karşı uyarı amacı ile Chp Sarıyer Engelliler Komisyonu proje geliştirerek İstanbul da Chp ilçe teşkilatlarını organize ederek araçları etiketleme eylemi gerçekleştiriyorlar.
YASEMİN CANKURTARAN ENGELLİLER KOMİSYONUNDA
Chp Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Cankurtaran, Chp Sarıyer Engelliler Komisyonunu ziyaret ederek atölye çalışmalarını yerinde inceledi, projeler hakkında bilgi alan ve çalışmaları takip eden Yasemin Cankurtaran Türkiye de Kendi olanakları ile Engelli Aracı’na sahip olan ilk ilçe olması nedeniyle Komisyon üyelerini kutladı.
Chp Genel Merkezinin sergi salonunda İlçe örgütlerinin toplumsal projelerinin sunumları için olanak sağlanacağını ve İlk olarak Chp Sarıyer İlçesinin bugüne kadar yaptığı 34 engelli projesi için tanıtım yapılmasını sağlayacaklarını belirtti.
CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı Engelliler Komisyonu ile engelsiz yarınlara …
Her gün yeni bir projeye imza atan komisyon engellilerin geçişine mani olan araçlar için beni engellediğinin farkında mısın stiker çalısmasında son sürat ilerliyor.
Sarıyer dışında da 38 Chp ilçesinin Engelliler komisyonuna projeyi paylaşılması amacıyla stıkerları teslim ederek kampanya başlattılar.
ESENLERDE EYLEM VAR
Chp Sarıyer Engelliler Komisyonun gerçekleştirdiği Stıker eylemi için projeyi Chp Esenler İlçesine sundu. Chp Sarıyer İlçesi tüm hazırlıkları yaparak Esenler İlçesine teslim etti.  Sarıyerde gerçekleşen çalışmanın bir örneğini yerine getirecek.
Chp Esenler İlçesi
16.05.2016 Pazartesi günü saat:18:00’de Atışalan Karakolu önünden Cumhuriyet Meydanı’na kadar “BENİ ENGELLEDİĞİNİN FARKINDAMISIN” adı altında gerçekleştireceğimiz eylemimize tüm halkımız davetlidir.
Farkındalık yaratmak adına,engellilerimizin sorunlarına çözüm bulmak adına,ses verin,güç verin.
CHP İst.İl Eng.Kom.Üyesi
CHP Esenler Eng.Kom.Bşk.Memet Gülden
image image image image image image image