Son Dakika Haberler

BİLAL İTALYA’YA GİTTİ, SARIYER’DE MECLİS KARIŞTI

BİLAL İTALYA’YA GİTTİ, SARIYER’DE MECLİS KARIŞTI
Okunma : 90 views Yorum Yap

sariyer-meclis-12

“Tarih Tekerrür Ediyor “ 1 Kasım seçimlerine girerken Belediye Meclisi toplantısında AKP yine meclisi karıştırdı.

Kaostan, şiddetten beslenmeye çalışan AKP Sarıyer meclis üyeleri, Sarıyer’de yine birinci parti olamayacaklarının telaşı sert muhalefet yapmaya başladı.

 

BÜTÇEYİ KOMİSYONA GÖNDERMEK İSTEMEDİLER

Sarıyer Belediye Meclisi Ekim ayı ilk oturumunda gerginlikler yaşandı.

2016-2017-2018 Gelir-Gider Bütçe Tasarısı Hakkındaki Başkanlık Teklifi Meclis Başkanı Hüseyin Çoşkun  tarafından okundu ve Bütçe komisyonuna havale edilmesini istedi.

AKP Meclis üyeleri “Bütçe tasarısı” için oylama yapılmasını ve red oyu kullanacaklarını belirttiler. Meclis Başkanı Hüseyin Çoşkun “ Önce komisyona havale edilmesi gerektiği ve komisyonda veya Perşembe günü mecliste istediğini oyu kullanabilirsiniz” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Çelik, Sarıyer Belediyesi’ni yolsuzlukların yaşandığı bir kurum olarak niteleyip, “Burdan bir şey çıkmaz, bu nedenle bütçe tasarısının komisyona gitmeden oylanmasını ve bizim de vereceğiz ‘hayır’ oyu ile geçmesini istiyoruz” dedi.

Meclis Başkanı bunun uygun olmadığını belirtti. Tasarı önce komisyonda görüşülmesi gerektiğini belirtti.

 

ŞAİBELİ OLAN SİZLERSİNİZ. 17-25 ARALIK BİTİŞİN TARİHİ

 

CHP Grup başkanı Gökan Zeybek, “AKP Grup Başkanı Nurettin Çelik’in yolsuzlukla ilgili sözlerini kabul etmeyerek, Asıl bu konuda şaibeli olan sizlersiniz, Savcılıkta olan bir davanın karar merci siz değilsiniz” diyerek karşılıklı sataşmalar devam etti,

Meclis üyeleri karşılıklı olarak “ 17-25 Aralık, Türkiye’de bir dönemin bitiş tarihidir” Poyraz köy, Ergenekon, Bolyoz, Kafes, Kuş, Balık  ” sataşmaları yapıldı.

 

BAŞBAKAN, İDRİS GÜLLÜCE, KADİR TOPBAŞ

AKP Meclis Üyesi Nurettin Çelik, Eczacıbaşı’nı unutmayın hatırlatırım. sözü gerinliği arttırdı. Nuretin Çelik neden Ruhsat verdiniz , diyerek sataşmada bulundu.

CHP Grup sözcüsü Gökan Zeybek, “Eczacıbaşı’nı Kadir Topbaş’a soracaksınız,” “Zekeriyaköy KÖY Projesini dönemin Başbakan’ına  soracaksınız”,” Maslak 1453’ü ise  Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’ye soracaksınız.” Biz Belediye olarak resmi bir kurumuz ve resmi olarak gereğini yaptık ve ruhsat verdik dedi.

 

AHLAKSIZLIK YAPMAYIN, OTURUN OTURDUĞUNUZ YERDE

AKP Meclis Üyesi Hicran Çelikyay, “ Paralel yapı ile birlikte çalışıyorsunuz” ısrarlı sataşmaları ve Nurettin Çelik, Selçuk Bozkır’ın sözlü sataşmalarını sürdürmesi üzerine, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç  “Ahlaksızlık yapmayın, bırakın meclis çalışsın. Oturun oturduğunuz yerde” dedi.

Nurettin Çelik Bize “ahlaksız diyemezsiniz, ahlaksız sizsiniz” diyerek mecliste tansiyon yükseldi.

Diğer maddeler rutin olarak komisyonlara havale edilmesi sonucu, Meclis bitiminde sert sataşmalar, AKP’nin meclisi terk etmek istemeleri, Bir daha meclise gelmeyeceğiz tehdidi tarafları düşündürdü.

 

“MECLİS’TE SATAŞMA “ AMAÇ GÜNDEMDE YER ALMAK

 

AKP İlçe teşkilatı tarafından  meclise getirilen 10 kadar bayan taraftar meclisi izlerken mecliste uygulanan genel siyasi projenin “ sataşma ve gündem yaratma “ üzerine kurulu olduğu düşünüldü.

Meclis oturumu sonucunda AKP’lilerin yanına giden  Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç  “Ben, size ahlaksız demedim, ‘ahlaksızlık yapmayın’ dedim, açıklaması yaptı ve Şükrü Genç’in AKP’llerle konuşması sırasında tepki gösteren “Nurettin Çelik bitmiş olan meclis toplantısı sonucunda burayı terk ediyoruz” dedi.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Çırçır’da yeni açılan yolun son asfalt çalışmasını başkan yardımcıları ve meclis üyeleri ile birlikte denetledi ve bilgi aldı.