Son Dakika Haberler

Bir Şükrü Genç Klasiği “Full İstinye”

Bir Şükrü Genç Klasiği “Full İstinye”
Okunma : 132 views Yorum Yap

AdsızGeleneksel “Sarıyer Ramazan Etkinlikleri” her yıl İstinye tersane alanında yapılıyor, Etkinliğin ilk gününde Selçuk Balcı konseri ile halk bütünleşti. Her yerde horanların oynandığı gecede gençler alanları doldurdu. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç vatandaşlar ile birlikte horon oynadı.

2013 yılında AKP ilçe teşkilatının organizasyonu dolayısıyle, bir sene ara verilerek yeniden Sarıyer Belediye olarak düzenlenen etkinliklerde muhteşem kalabalık vardı.

Başkan Genç: Barışın ve kardeşliğin olduğu bir yerdeyiz.

Konser öncesi kısa bir konuşma gerçekleştiren Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, barışın, dostluğun, kardeşliğin, birlik ve beraberliğin olduğu bir yerde bulunduklarını söyledi. Başkan Genç; “Sizlerden aldığım sevgi ve coşku sayesinde çok daha güzel günlere ulaşacağımızı ve yarınlarımızın artık garanti olduğunu görebiliyorum” diye konuştu. Sarıyer Belediyesi olarak uyuşturucuyla mücadele konusunda yapmış oldukları titiz çalışmalardan da bahseden Başkan Genç; “Çocuklarımızı zehirlemeye kalkanlar, bu kalabalığın içinde boğulacaklar” dedi. Genç’in sözleri alanı dolduran yüzlerce Sarıyerli tarafından dakikalarca alkışlandı. Başkan Genç daha sonra sanatçı Selçuk Balcı’yı sahneye davet ederek kendisine bir teşekkür çiçeği takdim etti.

Konserin ardından etkinlik alanını gezen Başkan Genç, yöresel yiyeceklerin yapıldığı, birbirinden güzel takı ve giysilerin sergilendiği stantları da tek tek dolaşarak vatandaşlarla çay içti, sohbet etti.